Archív krajských listů

Sestřička z karlovarské nemocnice obstála v mezinárodní konkurenci

Sestricka KKN
Jednu z nejlepších přednášek přednesla na 3. Celostátní konferenci zdravotních sester a radiologických asistentů katetrizačních sálů v Ostravě, jíž se účastnili odborníci z celého světa, sestřička z oddělení intervenční radiologie karlovarského nemocnice Táňa Šrámková.

Ministerští úředníci školili starosty

Prvni blok prednasek vedl mgr. Zajicek (vlevo)

Krajský úřad Karlovarského kraje byl místem setkání úředníků ministerstev financí a vnitra se zástupci měst a obcí z regionu. Zúčastnění starostové, tajemníci úřadů a další si vyslechli informace o aktivitách, které se týkají nebo budou týkat také činnosti územních samospráv.

Lesopark v Perninku se dočkal obnovy

Les
Kompletně obnovený lesopark v Perninku bude občanům sloužit od konce října. Jde o významnou přírodní památku, která vznikla mezi světovými válkami. Návštěvníci se mohou projít nově vybudovanou naučnou stezkou  s informačními panely, z nichž se   dozvědí množství cenných a užitečných informací.

Kraj nabídne řešení pro sociálně vyloučené obyvatele

Rotava
Pracovní příležitosti, podpora veřejné služby v obcích a pomoc Agentury pro sociální začleňování - to vše kraj nabídne lidem, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a hrozí jim vyloučení. Vyplynulo to z jednání náměstka hejtmana Miloslava Čermáka a ředitele vládní Agentury pro sociální začleňování Martina Šimáčka se starostkou Rotavy přímo ve městě, kde se potýkají s problémy Romů nebo dlouhodobě nezaměstnaných téměř denně.

Za záchranu z toužimského komína získal lezec medaili za statečnost

Predavani medaile
Celkem tři medaile za statečnost za mimořádné činy při záchraně života udělil generální ředitel hasičů. Dvě medaile získali strážník Městské policie Děčín Josef Šerý za záchranu topícího se mladíka a Martin Kusyna z Ostravy za záchranu dvou osob z hořícího bytu. Poslední medaili pak obdržel v letošním roce jediný oceněný profesionální hasič Petr Dvořák, sloužící na stanici v Mariánských Lázních.

Cestovatel a etnolog Miloslav Stingl besedoval se studenty obchodní akademie

Prednaska Stingl
Vzácnou návštěvu hostila v polovině října Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkušky Karlovy Vary. Mezi studenty zavítal legendární český cestovatel Miloslav Stingl, aby jim představil nejen svou nejnovější knihu o Mayích a jejich předpovědi zániku světa v roce 2012

Záchranka ještě zlepšila kontrolu zdravotnického materiálu používaného při výjezdech

Zachranka
Opatření zavedl ředitel Územní zdravotnické záchranné služby Ivo Tukinski poté, kdy se v lékařském kufru, jenž je nezbytnou součástí vybavení záchranářů, našly před výjezdem posádky použité flexily, za pomoci kterých se do žil aplikují léky. Díky kontrolnímu systému fungujícímu na ÚZZS se na chybu přišlo včas.

Obce a města se mohou hlásit do soutěže „Kronika roku“

Kronika roku
Do 1. listopadu mohou obce a města Karlovarského kraje přihlásit svou kroniku do tradiční soutěže o nejlepší kroniku roku, která bude vyhlášena v rámci tradičního semináře kronikářů 28. listopadu v krajské knihovně. Soutěž hodnotí úroveň vedení kroniky za předešlý rok a letos je vyhlášena už popáté.

Karlovarský kraj chce spolupracovat s Vogtlandskem a Hofskem

Zastupci nemecke strany

Na téma studií možností spolupráce přes hranice jednali na Krajském úřadě v Karlových Varech nejvyšší představitelé tří územně správních celků: Karlovarského kraje a regionů Vogtland a Hof. Jak bylo dohodnuto, Karlovarský kraj se ujme role lídra v přípravě projektů na financování studií.

Hejtman přislíbil podporu někdejším olympionikům

Hejtman s olympioniky
Podporu ve výši 100 tisíc korun přislíbil hejtman Josef Novotný Nadačnímu fondu západočeských olympioniků, jehož cílem je pomoc sportovcům, kteří na olympiádách reprezentovali kraj a ocitli se ve finanční tísni.
1 - 10 Next