Archív krajských listů

Žáci i rodiče jsou zváni na WITTE Noc techniků a konstruktérů

CTV Ostrov
Ve čtvrtek 6. října se mohou žáci základních škol, kteří se rozhodují o dalším studiu, společně s rodiči účastnit 4. ročníku WITTE Noci techniků a konstruktérů v nové budově Centra technického vzdělávání Střední průmyslové školy Ostrov.

Stavba krajské záchranky pokračuje podle plánu

Sidlo UZZS
První čtvrtrok má za sebou stavba nového sídla Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Sídlo záchranky, jejíž lékaři a další zaměstnanci zatím obývají zapůjčené prostory hasičského sboru, roste v areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech. 

Lidé v kraji už vědí, že do červených kontejnerů se třídí použitá elektrozařízení

Cerveny kontejner
V současnosti využívají obyvatelé Karlovarského kraje 35 červených kontejnerů na drobné elektrospotřebiče a baterie. Lidé do nich dosud odevzdali k recyklaci téměř 27 tun elektroodpadu.

Hejtman: pronájem sokolovské nemocnice byl dobrý krok

Prezentace nemocnice
Nemocnice Sokolov se pod novým vedením vydala správnou cestou, a to jak směrem k pacientům a celkovému vnímání ze strany veřejnosti, tak i vlastním zaměstnancům. Zaznělo to na prezentaci po tři čtvrtě roce trvání pronájmu zařízení společnosti Nemos Sokolov.

Hejtman poděkoval mladým olympionikům

Olympionici
S třicítkou účastníků Her V. letní olympiády dětí a mládeže ČR, které se letos konaly v Olomouckém kraji, se setkal hejtman Josef Novotný a krajský radní Vratislav Emler. Oba poděkovali sportovcům za jejich výkony a reprezentaci našeho regionu.

Studenti ISŠTE Sokolov diskutovali v parlamentu

ISSTE v parlamentu
Parlamentní simulace - to byl název akce, které se v polovině září zúčastnili studenti Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov. Akce byla určena především těm žákům, kteří se v uplynulém školním roce umístili na předních místech v soutěžích celosvětové vzdělávací organizace Junior Achievement.

Seniorům z chebského domova Spáleniště slouží další zrekonstruované patro

Prohlidka zrekonstruovaneho patra

Do nových příbytků se o uplynulém víkendu stěhovali další z klientů Domova pro seniory Spáleniště v Chebu. Kompletní úpravy prvního patra nechal za více než devět milionů korun provést Karlovarský kraj. Jednalo se o předposlední z celkem sedmi etap rekonstrukce zahájené v roce 2008.

Hejtmani jednali o sociálních službách, financování regionálních železnic a lázeňství

Logo AKCR
Rada Asociace krajů ČR trvá na dodržení memoranda o zajištění peněz pro regionální železnice podepsaného kraji a vládou. Hejtmani budou také požadovat zlepšení financování sociálních služeb ze strany státu. Vyplynulo to z jednání Rady AK ČR v Třeboni na sklonku uplynulého týdne.

Vedení kraje se zabývá problematikou sociálně vyloučených lokalit

V době eskalace napětí ve šluknovském výběžku se sešli představitelé Karlovarského kraje se zástupci vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách. Cílem setkání bylo posoudit možnosti prevence podobné situace, jaká nastala v severních Čechách, a zintenzivnění vzájemné spolupráce.

Asociace neziskovek v kraji volila své vedení

ANNA KK
V polovině září se konala na krajském úřadě mimořádná Valná hromada Asociace nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje (ANNA KK). Akce navázala na konferenci k dalšímu vývoji neziskového sektoru a možnostem spolupráce s partnery v regionu, například s hospodářskými komorami.
1 - 10 Next