Archív krajských listů

Karlovarský kraj navštívila velvyslankyně Rakouské republiky

rakouská velvyslankyně
Dr. Margot Klestil-Löffler s doprovodem zavítala do našeho regionu 20. září. Postupně hodlá navštívit všech 13 krajů, aby se seznámila s celou Českou republikou i specifikami jednotlivých regionů.

Krajský úřad má zdravotnický přístroj na záchranu života

defibrilátor
Zaměstnancům a návštěvníkům krajského úřadu Karlovarského kraje při náhlém srdečním kolapsu pomůže přenosný defibrilátor.

V areálu Krajského úřadu se plánuje další výstavba

Jezírko
Do roku 2009 by měly v areálu Krajského úřadu v Karlových Varech  - Dvorech vzniknout další dvě instituce.   Do dvou let  se plánuje výstavba Krajského soudu a  státního zastupitelství, v roce 2009 se počítá s  ukončením výstavby  Úřadu práce.  Za tři roky tak bude v prostoru bývalých kasáren Dvory II stát celkem devět institucí.

Kraj chce zvýšit kapacitu letiště

letadlo
Letiště v Karlových Varech využívá v současné době kolem 35 tisíc cestujících ročně. Kraj chce tento počet zdvojnásobit. Ke zvýšení kapacity letiště má napomoci marketingový průzkum, který bude zahájen ještě letos na podzim.

Polovina průtahu Karlovými Vary bude zprůjezdněna do konce listopadu

Výstavba průtahu
Řidiči tak budou moci využívat jeden jízdní pruh v každém směru, čímž se dopravě v krajském městě značně uleví. Celkové dokončení průtahu je plánováno na srpen 2008.

Obec Poustka dostane peníze na opravu kostela sv. Wolfganga

znak obce Poustka
Karlovarský kraj se letos již po páté účastní Dnů evropského kulturního dědictví. V rámci tohoto celoevropského společenského a kulturního svátku se v září otevírají brány historických památek, a to i těch, které jinak přístupné nejsou. Kraj také každý rok v tomto období pořádá koncerty, jejichž výtěžek je vždy věnován na obnovu části kulturního dědictví v našem regionu.

Evropský zápisník Eurocentra Karlovy Vary – průvodce studiem v zahraničí.

znak EU
V rámci práva na vzdělání v jiné zemi EU jsou si studenti rovni. Jedinou podmínkou je, aby byli řádně přijati na střední školu, univerzitu nebo např. do jazykového kurzu. Studium v některé z členských zemí Evropské unie nabízí studentům jedinečnou příležitost, jak zvýšit svoji konkurenceschopnost na domácím i evropském trhu práce.

Kraj vybuduje stanoviště záchranky v Horním Slavkově

radní Jiří Mutinský
V příštím roce vybuduje Karlovarský kraj další stanoviště záchranky, tentokrát v Horním Slavkově. Jeho výstavba by měla začít v dubnu 2007. Předpokládané náklady na výstavbu činí  15,5 mil milionů korun, zhruba 3,5 milionů investuje kraj do nákupu  sanitky i s vybavením.

Šabina převzala Zlatou stuhu Vesnice roku

Předávání ceny
První zářijový den se v Šabině na Sokolovsku konala slavnost spojená s předáváním titulu Vesnice roku. Obec připravila bohatý kulturní program, ve kterém vystoupily místní gymnastky, imitátorka či malé břišní tanečnice. Jejich vystoupení doprovodila domácí kapela.

Kraj podpoří územně plánovací činnost obcí

Jan Zborník
Více než 1 milion korun rozdělí kraj mezi osm obcí. Peníze obce využiíjí na pořízení dokumentace pro územní plánování.
1 - 10 Next