Archív krajských listů

V Karlovarském kraji zahájí činnost první Centrum substituční terapie

nemocnice Karlovy Vary
Dne 1. července 2006, tj. v sobotu od 10.00 – 13.00 hodin, zahajuje svou činnost Centrum substituční terapie v Myslbekově ul. č.p. 4, Karlovy Vary – Tuhnice. Jedná se o první centrum tohoto druhu v Karlovarském kraji.

Kraj podpoří nestátní neziskové organizace

radní Ellen Volavková
Karlovarský kraj vyhlásil 28.6. 2006  II. výzvu k podávání žádostí o příspěvek z Fondu na podporu nestátních neziskových organizací.

Vodácká stezka na řece Ohři vyznačena

Cedule na Ohři
Podrobné informační tabule podél Ohře  najdou do konce příštího týdne vodáci, kteří se chystají sjíždět řeku v Karlovarském kraji. Na území regionu, v úseku od Chebu po Boč, bude v závěru prvního červencového týdne osazeno 57 informačních cedulí. O instalování zbylých 12-ti na území Ústeckého kraje zatím Karlovarský kraj jedná s Povodím Ohře v Chomutově.

U Svatého Kříže odhalili památník obětem železné opony

Hejtman Josef Pavel
Nedaleko hraničního přechodu Svatý Kříž na Chebsku byl 27. června odhalen památník obětem železné opony. Pomník ve tvaru kovové skulptury  je dílem akademického sochaře Antonína Kašpara. Na jeho stěnách je uvedeno 82 jmen obětí, které zahynuly násilnou smrtí  při přechodu zelené hranice v letech 1948 – 1989 na území dnešního Karlovarského kraje.

První i druhá etapa rekonstrukce letiště v Karlových Varech dokončeny

Letiště
V  I. etapě modernizace letiště v Karlových Varech byla provedena rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy. Stavební práce byly zahájeny 1. listopadu 2005. Cílem projektu bylo zvýšení únosnosti a srovnání povrchu dráhy v podélné ose pro zvýšení bezpečnosti leteckého provozu. II. etapa rekonstrukce řešila světelné zabezpečovací zařízení vzletové a přistávací dráhy. 

Starostové hodnotili uplynulé volební období

Jan Zborník
Společenský sál Krajské knihovny v Karlových Varech hostil 23. června  již 11. setkání hejtmana a vedení Karlovarského kraje se starosty měst a obcí. Ti se sem sjeli z celého regionu. Hlavním tématem pracovního jednání bylo zhodnocení volebního období 2002 – 2006.

Projekt kraje učí děti třídit odpad

Třídění odpadu
"Školy odpadům v patách" -  to je název projektu, který vysvětlí  žákům základních škol pojem odpadového hospodářství a význam třídění odpadu. Zapojilo se do něj celkem 28 škol z regionu, mimo jiné i z menších měst. např. ze Žandova a Lubů.

Kraj zaplatí odstranění černé skládky v Rovné

radní Luboš Orálek
Černá skládka v katastru obce Rovná nad osadou Podstrání trápí tamní obyvatele asi 15 let. Několikrát ji ze svých prostředků odstranila obec Rovná.

Hejtman ocenil mistryni světa v benčpresu

Hejtman Josef Pavel
Hejtman Josef Pavel přijal 20. června mistryni světa v benčpresu Hanu Takáčovou. Závodnice Spartaku Chodov startovala 27. května 2006 na Mistrovství světa žen v maďarském Miszkolci v kategorii do 82,5 kg. Konečný výsledek 142,5 kg zajistil Haně Takáčové titul a zisk zlaté medaile ve velmi silně obsazené kategorii.

Kraj založí Agenturu projektového a dotačního managementu

vlajka EU
Agentura usnadní a zefektivní přípravu projektů pro získávání dotací z Evropské unie v příštím plánovacím období, tedy v letech 2007 až 2013. Pro příjemce evropských peněz by se tak měla snížit rizika, že jim pro nesplnění podmínek budou  dotace kráceny nebo že je budou dokonce muset vracet. V následujících šesti letech by kraj mohl z Evropské unie získat až 800 milionů korun.
1 - 10 Next