Archív krajských listů

První Gerontologické dny v Karlových Varech

Gerontologické dny
Problematikou seniorů se bude zabývat kongers nazvaný Gerontologické dny, který se koná 26. a 27. dubna v Karlových Varech. Akci zaštítili hejtmani Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje a primátor města Karlovy Vary. Pořadatelem kongresu je Dům techniky Ostrava.

V Karlovarském kraji otevřeno první regionální Eurocentrum

Eurocentrum v provozu
Zájemcům nabídne informace o možnostech studia, zaměstnání i podnikání v zemích Evropské unie. Více na http://www.euroskop.cz nebo Eurofonu 800 200 200. Eurocentrum sídlí v Krajské knihovně. Jeho provoz slavnostně zahájil 18. dubna 2006 hejtman Josef Pavel.

První etapa modernizace letiště pokračuje

Modernizace letiště
Rekonstrukce letiště v Karlových Varech začala 1. listopadu 2006 první etapou. Celkové náklady na realizaci projektu činí 113 099 973 korun, 33 679 244 korun poskytl Evropský fond pro regionální rozvoj, Karlovarský kraj investuje 79 420 729 korun.

Letiště Karlovy Vary zahajuje druhou etapu modernizace

Hejtman Josef Pavel na letišti
Projekt "Modernizace letiště Karlovy Vary - II. etapa" navazuje na I. etapu a zahrnuje modrnizaci světelného zařízení letiště, která je jednou z nejdůležitějších aktivit z hlediska zajištění celoroční provozuschopnosti letiště, zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti leteckého provozu.

Prezident pokračoval v návštěvě Karlovarského kraje

Václav Klaus v Aši
Po dopolední prohlídce podzemí pod Vřídelní kolonádou a krypty chrámu sv. Máří Magdálény v Karlových Varech, zamířil Václav Klaus s manželkou do Horního Slavkova.

Prezident zamířil na Chebsko

Václav Klaus ve Witte Nejdek
Prezidentský pár v doprovodu hejtmana Josefa Pavla s chotí pokračuje v návštěvě Karlovarského kraje. Jeho první zastávkou byla Aš.

Prezident Václav Klaus v Karlovarském kraji

návštěva prezidenta
Na pozvání hejtmana Josefa Pavla přijel 11. dubna 2006 na třídenní návštěvu Karlovarského kraje prezident Václav Klaus s manželkou. Během svého pobytu navštíví devět měst a obcí. Setká se s občany, podnikateli, zástupci státní správy i samosprávy.

Kraj založil veřejnou sbírku na pomoc zaplaveným oblastem

Povodně
Občané mohou na pomoc oblastem postiženým povodněmi na konto 22441122/0800. "Veřejná sbírka je určená na pomoc nejpostiženějším částem republiky, zatím nemáme vytipované konkrétní místo, kam výtěžek pošleme," vysvětlil hejtman Josef Pavel.

V krajské knihovně se konala konference o venkovu

Konference o venkovu
Konference nazvaná "Dotační možnosti a podpora rozvoje venkova" se uskutečnila 10. dubna 2006 za účasti hejtmana Josefa Pavla a poslanců PČR Miloše Patery a Jiřího Papeže.

V Karlovarském kraji vznikne první regionální Eurocentrum

Sídlo Eurocentra
Eurocentrum, které bude sídlit v budově Krajské knihovny, zahájí svůj provoz 18. dubna. Veřejnosti bude poskytovat veškerý informační servis týkající se Evropské unie.
1 - 10 Next