Archív krajských listů

Hejtman ocenil nejlepší děti v soutěži O hejtmanský mobil 2005

Ocenění výtvarníci a fotografové s hejtmanem
V areálu hejtmanství proběhlo v pátek 30. září slavnostní vyhlášení soutěže O hejtmanský mobil 2005. Hlavní cenou ve dvou vyhlášených kategoriích byl mobilní telefon, který z rukou hejtmana převzali 12letá výtvarnice Šárka Bělohlávková z Karlových Varů a 11 letý fotograf Jiří Baláž z Ostrova.

Zastupitelstvo Karlovarského kraje schválilo další rozdělení příspěvků na podporu hospodaření v lesích

Radní Orálek
Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém posledním zasedání dne 22. září 2005 schválilo další žádosti o příspěvky na hospodaření v lesích ve výši 4.686.709,- Kč. Karlovarský kraj vyčlenil v letošním roce na tyto účely ve svém rozpočtu částku 14.626.000,- Kč .

Na Chebsku proběhlo cvičení Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje

Cvičení IZS ve Vojtanově
Tisková konference na krajském úřadě předznamenala v úterý 20. září 2005 cvičení Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje. Hejtman Josef Pavel s ředitelem krajských hasičů Zdeňkem Teplým seznámili novináře s výsledkem činnosti obcí při skutečné, nenadálé kalamitní situaci, jíž byla vichřice, která zasáhla region v noci z 29. na 30. července 2005. Poté byl představen plán taktického cvičení složek IZS z celého kraje, v rámci něhož došlo k simulované krizové situaci.

Hejtman předal klíč od knihovny

Hejtman předává klíč od knihovny
Ve středu 21. září převzal hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel klíč od zhotovitelů krajské knihovny a slavnostně jej předal zástypkyni ředitelky knihovny Jitce Banzetové. Pro veřejnost začne knihovna fungovat od 1. prosince 2005.

Výjezdové místo záchranky konečně i v Mariánských Lázních

Slavnostní otevření ZDZS Mariánské Lázně
Karlovarský kraj uvedl do provozu novou budovu výjezdového stanoviště Zachranné a dopravní zdravotní služby v Mariánských Lázních. Celou stavbu, která si vyžádala náklady ve výši 7,5 mil. korun, financoval ze svého rozpočtu Karlovarský kraj. Jedná se o novostavbu objektu občanské vybavenosti, postavenou v areálu Městské nemocnice Mariánské Lázně, na pozemku Karlovarského kraje. Budova slouží jako základna a výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Cheb v Mariánských Lázních.

Vesnicí roku 2005 v Karlovarském kraji se stala Skalná

Starosta Skalné přebírá ocenění od hejtmana Karlovarského kraje
Odborná komise vyhodnotila jako nejlepší z 20 přihlášených měst a obcí Karlovarského kraje obec z chebského okresu. Skalná se stane jediným zástupcem Karlovarského kraje v celostátním kole soutěže o Vesnici roku, které bude hodnoceno do 30. září 2005. Podle pravidel postupuje do celostátního kola soutěže Vesnice roku pouze vítězná obec.

REGIO 2005

REGIO 2005
REGIO 2005 je název konference, která se konala ve dnech 15. - 16. září u příležitosti 15. výročí vzniku chebské Fakulty ekonomické, detašovaného pracoviště Západočeské univerzity v Plzni. Význam této fakulty jako první vysokoškolské instituce, která v devadesátých letech vznikla na území Karlovarského kraje, vyzdvihl ve svém vystoupení při zahájení i hejtman kraje Josef Pavel.

Na likvidaci škod způsobených vichřicí v Aleji Mostov poskytne příspěvek ze svého rozpočtu i Karlovarský kraj

Radní pro oblast životního prostředí Luboš Orálek
Vichřice, která se v noci z 29. na 30. července 2005 přehnala nad územím Karlovarského kraje, způsobila rozsáhlé škody i na památných stromech v Aleji Mostov. Téměř všechny stromy byly více či méně poškozeny. Došlo k vyvrácení nebo zlomení 5 stromů, dalších 10 je vzhledem k nebezpečí jejich pádu třeba pokácet a 190 stromů je nutné ošetřit základním opravným řezem.

Hejtman odjel do německého Řezna podpořit vznikající partnerství v oblasti cestovního ruchu

Řezno
Ve středu 14. září se hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel zúčastní tiskové konference v bavorském městě Řezně (Regensburgu), na které bude německým médiím působícím v oblasti cestovního ruchu prezentováno nově vzniklé partnerství mezi Mariánskými Lázněmi a bavorským lázeňským střediskem Sibyllenbad, které se nachází v těsné blízkosti česko-bavorské hranice ve městě Neualbenreuth.

Rekonstrukci silnice Kraslice - Hraničná finančně podpoří Evropská unie

Rekonstrukce silnice Kraslice - Hraničná
Představitelé Karlovarského kraje, Krajské správy a údržby silnic a Silničního stavebního úřadu v Plavně se sešli v pondělí 12. září při zahájení rekonstrukce silnice druhé třídy č. 210 v Kraslicích. Celkové předpokládané náklady stavby činí cca 11 mil. Kč, z čehož 8,3 mil. Kč půjde z peněz Evropské unie. Zbytek zaplatí Karlovarský kraj. 
1 - 10 Next