Archív krajských listů

Za ocenění Historické město roku 2004 dostanou Františkovy Lázně finanční dar od kraje

radní Jiří Behenský se starostkou Fr. Lázní Libuší Chrástovou
Rada Karlovarského kraje schválila na svém mimořádném jednání dne 29. dubna finanční příspěvek ve výši 100.000,- Kč městu Františkovy Lázně za titul Historické město České republiky roku 2004.

Projekty z Karlovarského kraje podpořila EU dvěma miliony eur

1. náměstek hejtmana Jan Zborník
Karlovarskému kraji byly v dubnu schváleny další projekty, které dostanou podporu z Evropské unie. Při zasedání řídícího výboru Interreg IIIA ČR - Bavorsko žadatelé z Karlovarského kraje uspěli s devíti projekty. Ze strukturálních fondů Evropské unie získaly tyto projekty podporu v celkové výši 52,447 mil. Kč. 

Chystá se vydání publikace Kempy Karlovarského kraje

náměstek hejtmana Jiří Behenský
Krajský úřad Karlovarského kraje připravuje vydání nového propagačního materiálu Kempy Karlovarského kraje. Provozovatelé kempů v našem regionu, kteří chtějí být v novém materiálu uvedeni, mohou kontaktovat oddělení cestovního ruchu do 10. června 2005.

Hejtman jedná na Slovensku s představiteli polských a slovenských krajů

Hejtman Josef Pavel
Ve dnech 25. - 27. 4. 2005 probíhá v Podbanském (Slovensko) společné pracovní jednání hejtmanů českých krajů sdružených do Asociace krajů ČR, předsedů samosprávných krajů Slovenské republiky a maršálků - nejvyšších reprezentantů dvou polských regionů, které územně přiléhají k České a Slovenské republice (Slezské a Malopolské vojvodství).

Hejtman se setkal s kyperským prezidentským párem

kyperský prezident v KV
V rámci třetího dne návštěvy České republiky, v úterý 19. dubna 2005, zavítal do Karlovarského kraje kyperský prezident Tassos Papadopoulos s manželkou Fotini. Program jednodenní návštěvy prezidentského páru organizoval Karlovarský kraj ve spolupráci s Magistrátem města Karlovy Vary. Hejtman Josef Pavel přivítal kyperského prezidenta s chotí před Grandhotelem Pupp a pozval vzácné hosty do Malé dvorany na číši vína.

Karlovarský kraj se bude prezentovat na veletrhu Urbis v Brně

Urbis 2005 Brno
Karlovarský kraj se ve dnech 19. - 23. 4. zúčastní veletrhu investičních příležitostí, technologií a zařízení pro města a obce Urbis 2005, který se koná na brněnském výstavišti.

Lidem postiženým těžkým infarktem pomůže nové kardiointervenční centrum

Nemocnice Karlovy Vary
Karlovarský kraj bude mít konečně své vlastní kardiointervenční centrum, které vybuduje v karlovarské nemocnici. Od poloviny letošního roku bude sloužit nejen pacientům z Karlovarského kraje, ale také lidem z části Plzeňského a Ústeckého kraje.

Do Karlovarského kraje zavítá kyperský prezident s manželkou

Vlajka Kypru
V rámci třetího dne návštěvy České republiky zavítá v úterý 19. dubna 2005 do Karlovarského kraje kyperský prezident Tassos Papadopoulos s manželkou Fotini.

Příznivé hospodaření krajských nemocnic za rok 2004

Nemocnice Sokolov
V roce 2004 hospodařily Nemocnice Sokolov a Nemocnice Karlovy Vary se ziskem. Chebská nemocnice měla rozpočet vyrovnaný. Tento pozitivní stav je výsledkem převodu nemocnic na obchodní společnosti k 1.1.2004.

O podporu ze Strukturálních fondů EU se v kraji uchází dalších 16 projektů

Vlajka EU
3. kolo příjmu projektů, jejichž realizace má být spolufinancována z EU prostřednictvím Společného regionální operačního programu (SROP), skončilo 31. března 2005. V rámci 3. kola může být v Karlovarském kraji mezi projekty rozděleno 180 milionů korun.