Archív krajských listů

Slavnostní otevření zrekonstruovaného Pavilonu č. 4 Nemocnice Karlovy Vary

Sociální zařízení mají po rekonstrukci všechny nemocniční pokoje
Slavnostní otevření zrekonstruovaného Pavilonu č. 4 v krajské Nemocnici Karlovy Vary se uskutečnilo 28. ledna. Veřejnosti, která si přišla prohlédnout nové pokoje a nová oddělení, byly k dispozici zdravotní sestry.

Rozpočet Karlovarského kraje na rok 2005 je opět vyrovnaný

Hejtman Josef Pavel (vpravo) komentuje Rozpočet Karlovarského kraje pro rok 2005
S vyrovnaným rozpočtem v příjmech a výdajích bude v roce 2005 hospodařit Karlovarský kraj. Ten je v současnosti jediným z českých krajů, který v letošním roce bude hospodařit vyrovnaně. Příjmy i výdaje Karlovarského kraje dosáhnou letos částky 1 794 946 000 korun. Rozpočet schválilo Zastupitelstvo Karlovarského kraje 27. ledna 2005.

V Karlovarském kraji EU podpoří devět projektů

Petr Horký, náměstek hejtmana
Evropská unie podpoří v Karlovarském kraji v příštích dvou letech ze strukturálních fondů devět projektů částkou asi 316 milionů korun. Celková hodnota těchto projektů, z níž EU hradí zhruba 70 procent, je kolem 452 milionů korun.

Karlovarští a sokolovští záchranáři dostali nové sanity

Nový sanitní vůz Mercedes karlovarské záchranky
Nový sanitní vůz za 3,5 milionů korun předal 20. ledna Karlovarský kraj do užívání Záchranné a dopravní zdravotní službě Karlovy Vary. Od února bude sanitka sloužit výjezdovému stanovišti záchranky v Karlových Varech.

Karlovarský kraj podpoří cestovní ruch vydáním mapy a multimediální prezentace regionu

Jiří Behenský, náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu
V letošním roce podpoří Karlovarský kraj rozvoj turistiky několika projekty, mezi nimiž bude nová mapa regionu. Zajímavá místa kraje jeho návštěvníkům přiblíží také multimediální prezentace na DVD a CD-ROM.

V Karlovarském kraji odchod civilkářů problémy nezpůsobil

Nemocnice Sokolov - ilustrační foto
Jen malé problémy způsobilo zrušení civilní vojenské služby sociálním a zdravotnickým zařízením v Karlovarském kraji.

Karlovarský kraj připravuje ekonomické projekty za 400 milionů korun

Luboš Orálek, krajský radní pro oblast životního prostředí
Karlovarský kraj a některé obce do konce ledna připraví 20 ekologických projektů v hodnotě přibližně 400 milionů korun. Projekty se týkají revitalizačních opatření, jež souvisejí s likvidací následků těžební činnosti v regionu.

Karlovarský kraj letos zvýšil dotaci na dopravní obslužnost

Ilustrační foto
Karlovarský kraj bude v roce 2005 dotovat základní dopravní obslužnost na pravidelných autobusových a vlakových linkách částkou zhruba 285 milionů korun. V porovnání s loňskem jde o nárůst ve výdajích kraje o 15 milionů korun.

Karlovarský kraj zaznamenal na rekordním 14. Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2005 v Brně mimořádný úspěch

Nový výstavní stánek Karlovarského kraje měl svou premiéru v Brně
Ve dnech 13. až 16. ledna proběhl na brněnském výstavišti již 14. ročník Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2005. Veletrhu se zúčastnil s vlastní expozicí také Karlovarský kraj, který v Brně zaštítil všechny prezentace subjektů z našeho regionu. Karlovarský stánek zaznamenal mimořádný zájem návštěvníků.

Karlovarský kraj vyhlásil humanitární sbírku na pomoc zemím jihovýchodní Asie postiženým zemětřesením a přílivovými vlnami

Humanitární sbírka
Vyhlášení veřejné humanitární sbírky schválila Rada Karlovarského kraje na svém mimořádném jednání 3. ledna 2005.
Rada Karlovarského kraje zároveň schválila zřízení zvláštního účtu Karlovarského kraje u Komerční banky číslo 35-4000580277/0100.

Zahájení sbírky: 10. ledna 2005
Ukončení sbírky: 30. června 2005

1 - 10 Next