Úvodní strana > Krajské listy > Začala rekonstrukce nádraží v Sokolově

 Začala rekonstrukce nádraží v Sokolově

zahájení stavby
Rekonstrukce nádraží je součástí výstavby dopravního terminálu v Sokolově. Stavba se bude skládat ze tří oddělených částí. První, která právě začala, je přestavba železničního svršku nádraží. Druhá část se týká přímo dopravního terminálu a je součástí projektu Karlovarského kraje na stavbu dopravních terminálů v Sokolově, Mariánských Lázních a Chebu.

Zahájení stavby terminálu bude záležet na tom, kdy bude vypsán dotační titul z Regionálního operačního programu. Vzhledem k tomu, že zatím je Sokolov jediným, kdo má v celém regionu NUTS II připravený projekt až do fáze stavebního povolení, zřejmě to nebude letos na jaře, ale spíše na podzim. Terminál by totiž soupeřil jen s nákupy autobusů, což není naše priorita," konstatoval náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jan Zborník.

Investorem první části stavby je Správa železniční dopravní cesty. Celkové náklady, včetně přípravné fáze se vyšplhají na 533 milionů korun. „Jedná se o obrovskou investici. Sokolov má větší štěstí než Karlovy Vary, kde nám Grandi Stazioni slibují rekonstrukci nádraží už několik let, ale stále na ni čekáme,“ uvedl hejtman Josef Pavel.

Rekonstrukce železničního svršku umožní zvýšení rychlosti průjezdu stanicí z dnešních 50 - 70 kilometrů v hodině na 80 kilometrů v hodině a sníží se počet kolejí a hlavně se změní způsob nastupování do vlaků. Cestující budou nastupovat ostrovním nástupištěm, ke kterému se dostanou podchodem.na jeho výstavbu přispěje město Sokolov 9ti miliony korun.Výška nástupní hrany 55 centimetrů také znesnadní přecházení kolejí. Modernizace nádraží tak výrazně zlepší bezpečnost na trati.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 27.2.2008 0:00