Úvodní strana > Krajské listy > Kraj bude i v příštím roce vyplácet náborové příspěvky novým zdravotníkům

 Kraj bude i v příštím roce vyplácet náborové příspěvky novým zdravotníkům

Sestřička
​Lékařům, sestrám a dalším zdravotníkům nově nastupujícím do vybraných oddělení nemocnic v regionu bude Karlovarský kraj od ledna 2020 opět vyplácet náborové příspěvky. Schválili to krajští zastupitelé na svém prosincovém jednání.Kraj na příspěvky vyčlenil v rozpočtu 5 milionů korun. „Díky náborovým příspěvkům se nám daří stabilizovat počet zdravotníků v našich nemocnicích, proto jsme se rozhodli je vyplácet i v roce 2020. Příspěvky budeme rozdělovat mezi nové lékaře a zdravotníky těch oddělení nemocnic, která bychom potřebovali personálně posílit. V karlovarské nemocnici je to kardio, plicní a interna, v nemocnici v Chebu interna a chirurgie, v Sokolově interna, pediatrie a radiologie a v ostrovské nemocnici následná intenzivní péče spolu s anesteziologicko-resuscitační a odlehčenou ventilovanou péčí a psychiatrické oddělení. V červnu 2020 pak budeme krajskému zastupitelstvu předkládat vyhodnocení udělených příspěvků s návrhem na další postup," uvedl krajský radní Jan Bureš.

V případě náboru nového lékaře činí příspěvek 400 tisíc korun, pro střední zdravotnický personál je to 150 tisíc korun při dodržení podmínek, které kraj stanovil, aby nedocházelo k přecházení zdravotníků mezi jednotlivými nemocnicemi.

V roce 2019 kraj na tyto náborové příspěvky vyplatil 17 milionů korun a podařilo se mu do nemocnic získat více než 70 nových zdravotníků.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 31.12.2019 10:55