Úvodní strana > Krajské listy > Soutěž Youtuber zná svého vítěze

 Soutěž Youtuber zná svého vítěze

Vítězka s radním
​Na krajském úřadě včera proběhlo slavností vyhlášení výsledků soutěže Youtuber. Cenu v podobě mobilního telefonu si z rukou radního pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky Josefa Janů převzala Hanka Pechmanová z Karlových Varů, která natočila originální video s názvem „Jdu za svým snem“.


Cílem soutěže, kterou pořádala Karlovarská agentura rozvoje podnikání, bylo přimět žáky základních škol z našeho regionu, aby přemýšleli o svém budoucím povolání, a zároveň je motivovat ke studiu na střední škole. Snem třináctileté dívky z Růžového Vrchu je stát se učitelkou v mateřské škole. Jejím velkým vzorem je pro ni maminka, která pracuje ve školství jako vychovatelka. Ve svém volném čase se Hanka věnuje malým dětem a učí je novým věcem.  Aby si zvýšila šance dostat se na pedagogickou školu, začala hrát na klavír a zpívat.

„Ačkoliv zájem ze strany žáků nebyl příliš velký, video Hanky jednoznačně předčilo všechny přihlášené snímky. Naprosto jedinečným způsobem vyjádřila, čím by se v budoucnu chtěla stát a proč si právě vybrala studium na střední pedagogické škole. Budu jí držet palce, aby se jí její sen splnil, protože povolání učitelky má velký smysl a budoucnost,“ uvedl radní Josef Janů, který vítězce předal hlavní cenu v podobě iPhonu. Mobilní telefon do soutěže věnovala firma ept connector, s.r.o. z Habartova.

Vítězný snímek má něco přes minutu a devítičlennou odbornou porotu zaujal svým originálním zpracováním. Autorka využívá prvky animace, kdy mluvené slovo vtipně doplňuje kresbou na papír. Natočení videa trvalo Hance zhruba týden a výsledný snímek doplnila i vlastní klavírní skladbou. O tom, jak se dívce povedl, se již nyní můžete přesvědčit na kanálu YouTube pod tímto odkazem https://youtu.be/CXHgvcfyX04.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 7.2.2019 9:45