Úvodní strana > Krajské listy > Silnice v kraji čekají rozsáhlé opravy

 Silnice v kraji čekají rozsáhlé opravy

Silnice
​Karlovarský kraj letos investuje více než jednu miliardu korun do oprav silnic. Díky spuštění Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad může opět žádat o dotace, které by v případě úspěšné žádosti činily 680 milionů korun.


Kraj ale bude žádat ještě z dalších zdrojů, z regionálního operačního programu, operačního programu životní prostředí a z prostředků kraje by mohl kraj získat celkem 741 milionů korun. K tomu se počítá ještě s téměř 300 miliony korun na neinvestiční výdaje, dohromady tedy přes miliardu.

"V minulých dvou letech jen dobíhaly některé starší investice. Nyní se natlačila celá výstavba do jednoho a půl roku. Bude to velmi hektické a bude to představovat i řadu omezení a uzavírek," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.
 
Na neinvestiční opravy a údržbu silnic letos dá Karlovarský kraj 278,6 milionu korun. Je to zhruba stejně jako loni. Většinu z toho představuje zimní a letní údržba silnic druhé a třetí třídy. "Počítáme přitom, že díky teplé zimě ještě něco ušetříme," dodal Petr Navrátil.
 
Mezi největší investice do silnic, které letos začnou, patří jihovýchodní obchvat Chebu a modernizace silnic v okolí Hroznětína. Pro každou ze staveb se letos počítá s 200 miliony korun.

Z vlastních peněz bude letos kraj investovat asi 36 milionů korun, například do průtahu Luby u Chebu, silnice ve Slapanech nebo rekonstrukce mostu v Nivách.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 28.2.2014 10:00