Úvodní strana > Krajské listy > Kraj vybuduje stanoviště záchranky v Horním Slavkově

 Kraj vybuduje stanoviště záchranky v Horním Slavkově

radní Jiří Mutinský
V příštím roce vybuduje Karlovarský kraj další stanoviště záchranky, tentokrát v Horním Slavkově. Jeho výstavba by měla začít v dubnu 2007. Předpokládané náklady na výstavbu činí  15,5 mil milionů korun, zhruba 3,5 milionů investuje kraj do nákupu  sanitky i s vybavením.

Výjezdní stanoviště  záchranky v Horním Slavkově, bude sloužit spádové oblasti se zhruba 8 tisíci obyvateli. Bude stát  poblíž 2. základní školy  v Horním Slavkově, u křižovatky ulic Větrná a Nová, v zóně určené dle územního plánu města pro občanskou vybavenost. „V současné době probíhá zpracování projektové dokumentace a stavební řízení pro vydání stavebního povolení.  Předpoklad ukončení projektových prací a předání projektové dokumentace pro provádění stavby je k 30.09. 2006.  Výběrové řízení na zhotovitele stavby bude zahájeno v listopadu  2006,“ říká radní kraje Jiří Mutinský. 

Stavba má být dokončena v září příštího roku. „Provozní náklady se odhadují  na pět milionů korun ročně,“ dodává Jiří Mutinský. Horní Slavkov leží osmnáct kilometrů od Sokolova, kde je nejbližší stanoviště záchranné služby. Je tak na hranici dojezdového času patnácti minut. Na Sokolovsku je kromě Sokolova další stanoviště záchranky jen v Kraslicích. 

Kromě 15,5  milionů korun do výstavby  výjezdového stanoviště  záchranky  v Horním Slavkově investuje Karlovarský kraj v příštím roce ještě zhruba 2 miliony korun do dovybavení stanoviště záchranky ve Žluticích. Do zdravotnických technologií (sanitky, vybavení, přístroje) kraj v příštím roce investuje asi 22 milionů korun.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 14.9.2006 0:00