Úvodní strana > Krajské listy > Zástupci Karlovarského kraje navštívili Čínu

 Zástupci Karlovarského kraje navštívili Čínu

Pracovní jednání
Na začátku ledna odcestovali zástupci Karlovarského kraje na pracovní cestu do Číny. Během návštěvy distriktů Changping a Xicheng jednali o spolupráci v oblastech cestovního ruchu, lázeňství a zdravotnictví.


Delegace v čele s náměstkem hejtmana Miloslavem Čermákem zavítala do Číny na pozvání partnerského distriktu Changping. Na programu pracovní cesty byla setkání s představiteli místní samosprávy, během kterých se řešily otázky užší spolupráce.

K nejdiskutovanějším tématům patřil rozvoj cestovního ruchu a propagace Karlovarského kraje v Číně. „S distriktem Changping jsme se dohodli na tom, že na svých webových stránkách uveřejní videoklipy o Karlovarském kraji. Ty by měly upozornit na krásy našeho regionu a přilákat čínské turisty k návštěvě,“ uvedl Miloslav Čermák.

V rámci jednání se rovněž řešila otázka zatraktivnění nabídky lázeňských služeb. Z diskuse pak vyplynula potřeba změny propagace lázeňství, zejména co se týče jeho historie a tradičních lázeňských procedur. Ze strany čínských turistů existuje poptávka po výsledcích léčby a lékařských podrobnostech. Do budoucna by se proto propagace měla orientovat i tímto směrem.

Během pracovní cesty zavítala delegace také do jedné z místních nemocnic, kde se seznámila s metodami tradiční čínské medicíny. Prezentace se zhostil ředitel nemocnice Liu Baojian se svým týmem a nechyběla ani praktická ukázka. Prastaré léčení na rozdíl od západní medicíny vnímá lidské tělo jako vysoce provázaný celek. Svým ojedinělým přístupem obnovuje stav vnitřní rovnováhy a dokáže pacientovi navrátit nejenom zdraví, ale pomáhá jej také dlouhodobě udržovat. „Co se týče tradiční čínské medicíny, máme ambici získat pro Karlovarský kraj dva lékaře z Číny, kteří by působili v rámci Karlovarské krajské nemocnice,“ upřesnil Miloslav Čermák.

V závěru pracovní cesty proběhla také návštěva distriktu Xicheng, se kterým by v budoucnu mohly města a obce Karlovarského kraje uzavřít dohodu o vzájemné spolupráci.​

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 29.1.2014 15:30