Úvodní strana > Krajské listy > Kraj usiluje o rekonstrukci dalšího úseku trati Horní Slavkov – Krásný Jez

 Kraj usiluje o rekonstrukci dalšího úseku trati Horní Slavkov – Krásný Jez

Vlak
​V loňském roce byla částečně zprovozněna více než 15 let nepoužívaná trať z Horního Slavkova do Krásného Jezu. Vlaky vyjely z Krásného Jezu do Kounic. Karlovarský kraj nyní usiluje o rekonstrukci dalšího úseku této trati. Jedná o tom se Správou železniční dopravní cesty

Oprava trati z Kounic do Horního Slavkova by ale stála asi 20 milionů korun.
"Rada Karlovarského kraje vyjádřila takzvaný veřejný zájem, v podstatě závazek, že pokud se trať opraví, budou na ní jezdit vlaky," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Veřejný zájem je nezbytný pro to, aby SŽDC mohla vůbec o rekonstrukci 1,6 kilometrového úseku trati uvažovat.

Po trati z Krásného Jezu do Kounic jezdily kromě nákladní dopravy i osobní vlaky, které využívali především turisté.  Díky dotaci kraje a města Horní Slavkov je provozovaly České dráhy. Přestože šlo jen referenční provoz tří párů osobních vlaků o všech prázdninových víkendech, zájem předčil očekávání.

Podobný režim by v budoucnu mohl být na celém úseku až do Horního Slavkova. Provoz by měl být podle slov náměstka Navrátila rozšířen na delší období a vlaky by zde měly jezdit častěji. 

Obnova úseku z Krásného Jezu do Kounic u Horního Slavkova stála SŽDC v několika etapách zhruba deset milionů korun, Vlaky tam jezdily od konce června do začátku září. Letos by měly jezdit od května až do konce září.
 

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.1.2014 10:15