Domů Aktuality Na zimní olympiádě dětí a mládeže ČR získali naši sportovci 5 medailí

Na zimní olympiádě dětí a mládeže ČR získali naši sportovci 5 medailí

Letošní ročník Her V. zimní olympiády dětí a mládeže  se konal v Moravskoslezském kraji. Mladí sportovci z Karlovarského kraje získali celkem 5 medailí, z toho dvě zlaté a tři stříbrné. Ziskem 50 bodů obsadili celkové 14 místo mezi ostatními regiony.

Do Moravskoslezského kraje, odjela 73členná výprava soutěžících a trenérů v disciplínách: alpské lyžování, lední hokej, klasické lyžování, krasobruslení, rychlobruslení, snowboarding a hře v šachu. Zároveň korespondenčně proběhla fotografická soutěž. Olympiády dětí a mládeže se zúčastnilo všech 14 krajů České republiky.

Nominaci reprezentantů v jednotlivých sportovních odvětvích zajistily ve spolupráci s oddělením mládeže a sportu jednotlivé krajské sportovní svazy, které si stanovily doplňující kritéria výběru. Hlavním kritériem bylo trvalé bydliště na území Karlovarského kraje. „Naše výprava reprezentovala region důstojně, bez prohřešků proti fair play. Nejúspěšnější olympioničkou se stala se ziskem dvou stříbrných medailí ve snowboardingu Adéla Kraisingerová,“ uvedl krajský radní Vratislav Emler. Mírným zklamáním bylo vystoupení rychlobruslařů, kteří bohužel nezískali ani jeden z cenných kovů (na ZODM 2010 4 medaile). Naopak hokejisté předváděli velmi dobré výkony, na čemž se shodli i pozorovatelé a odborníci na místě, ale k postupu ze skupiny chyběly především vstřelené branky.

Vedení výpravy, trenéři i samotní závodníci vyhodnotili zajištění reprezentace Karlovarského kraje i vlastní průběh olympiády za velmi zdařilé a vystoupení našich závodníků za dobré. „Atmosféra během jednotlivých disciplín byla skvělá. Jako výbornou hodnotím také spolupráci mezi vedením krajské výpravy, trenéry a samotnými závodníky,“ dodal Emler s tím, že mladé naděje našeho kraje získaly cenné zkušenosti, které určitě zúročí v dalších závodech a snad i na dalších hrách olympiády dětí a mládeže.

Medaile získali:
Daniel Kašpar – Snowboarding – 1. místo v disciplíně Freestyle slope style

Matyáš Bělohradský – Krasobruslení – 1. místo

Adéla Kraisingerová – Snowboarding – 2. místo v disciplíně Freestyle,                                                2. místo v disciplíně obří slalom