Úvodní strana > Krajské listy > Za peníze z Cíle 3 se bude rekonstruovat rozhledna na Klínovci

 Za peníze z Cíle 3 se bude rekonstruovat rozhledna na Klínovci

Rozhledna Klinovec
Rekonstrukce rozhledny je součástí  projektu"Zařízení a infrastruktura cestovního ruchu v oblasti Centrálního Krušnohoří - 1. etapa" . Ten schválili členové monitorovacího výboru Programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Sasko na svém sedmém zasedání 23. - 24. února ve Vonšově.

„Celkově byla na projekt schválena dotace ve výši téměř 2, 4 milionu EURO z  Evropského fondu regionálního rozvoje. Z toho českým partnerům projektu, tedy  Božímu Daru a Loučné pod Klínovcem, připadne dotace ve výši 1,6 milionu EURO,“vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil, který se zasedání účastnil.

Během rekonstrukce osmiboké jehlanové vyhlídkové věže na Klínovci by mělo dojít k celkové demontáži konstrukce rozhledny. Dále proběhne také sanace použitelných kamenných a dřevěných prvků. Na nové desce bude věž opět sestavena do jednoho celku a doplněna novým materiálem. „Jsem velmi rád, že se podařilo financování projektu prosadit, protože nově opravená rozhledna bude jistě atraktivním turistickým cílem našich i zahraničních turistů,“ dodal Navrátil. Rekonstrukce rozhledny na Klínovci bude probíhat v letech 2010 – 2013.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 25.2.2010 0:00