Úvodní strana > Krajské listy > Krajskou knihovnu Karlovy Vary postaví konsorcium čtyř stavebních firem

 Krajskou knihovnu Karlovy Vary postaví konsorcium čtyř stavebních firem

Knihovna
Novou budovu Krajské knihovny Karlovy Vary v areálu hejtmanství postaví do srpna 2005 konsorcium čtyř stavebních firem za zhruba 85,5 milionu korun.


Knihovna, která vznikne z bývalého objektu vojenské jídelny, je rozdělena na dvě oddělené části. Administrativní část bude sloužit dalším potřebám KÚKK a případně i jiných institucí. Moderní knihovna s veškerým zázemím je koncipována jako multifunkční informační centrum celého regionu.
„Stejné konsorcium firem vzešlo z výběrového řízení na vybudování administrativní části. Protože ale kraj usiluje o peníze z fondů EU, musel na druhou část stavby tendr vyhlásit znovu,“ informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda.
Práce související s druhou etapou stavby začnou v lednu a skončí v srpnu 2005. Mezitím se od letošního léta staví administrativní část, jejíž budování skončí do června 2005.
„Z celkové částky 85,5 milionu na knihovnickou část má kraj získat z EU 80 procent prostředků. Stát přispěje deseti procenty, podíl Karlovarského kraje bude také deset procent,“ dodává Svoboda.
Administrativní část bude stát přibližně 60 milionů korun. Z této částky získal Karlovarský kraj 26 milionů korun ze státního rozpočtu. Zbytek peněz investuje kraj ze svého rozpočtu.

Krajská knihovna Karlovy Vary


  Výstavba knihovny
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 9.11.2004 0:00