Úvodní strana > Krajské listy > Rada kraje jednala v Rovné o situaci v obci

 Rada kraje jednala v Rovné o situaci v obci

Rada v Rovne
Vysoká nezaměstnanost, extremistické tendence, ale i rozvoj cestovního ruchu v Rovné - to byla témata výjezdního zasedání členů Rady Karlovarského kraje, kteří se v úterý 25. srpna vydali jednat přímo do této obce.

Starosta Jaroslav Janda seznámil vedení kraje s hlavními problémy obce, k nimž patří kromě vysoké nezaměstnanosti také absence výrobního podniku, který by místním nabídl práci. Podle něj je rovněž důležité zapracovat na rozvoji cestovního ruchu a kultury a dát více příležitostí mládeži k aktivnímu využití volného času. Obec by  prý byla schopna nabídnout startovací byty pro mladé nebo volné byty pro lékaře a zdravotní sestry.

Mluvilo se také o nebezpečí extremismu, které vyplývá z rozdílné životní úrovně a sociálních podmínek lidí žijících v obci. „Z našich informací plyne, že v obci došlo k nárůstu počtu voličů některých stran, které mají radikální přístup k národnostním menšinám. Chceme tedy hledat možnosti, jak prostředí v obci zlepšit a obyvatelům pomoci  řešit sociální situaci,“ uvedl hejtman Josef Novotný. Jednání se účastnili i zástupci policie, kteří řešili například  prevenci kriminálních projevů.

Starosta oslovil vedení kraje, aby pomohlo při získávání dotací, především z evropských fondů. Rovná by také chtěla být zapojena do sítě cyklostezek a turistických tras,aby se oživil turistický ruch v obci a okolí. „Můžeme obci pomoci metodicky při zpracování žádostí o dotace nebo případně i menší finanční podporou,“ dodal hejtman. Kraj bude i nadále se starostou obce v kontaktu a bude dění v Rovné sledovat.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 26.8.2009 0:00