Úvodní strana > Krajské listy > Hejtman Josef Pavel jako člen ministerské delegace jedná v Bavorsku o další přeshraniční spolupráci

 Hejtman Josef Pavel jako člen ministerské delegace jedná v Bavorsku o další přeshraniční spolupráci

Hejtman Josef Pavel jako člen ministerské delegace jedná v Bavorsku o další přeshraniční spolupráci
Český ministr pro místní rozvoj Pavel Němec s pracovní delegací se ve dnech 5. a 6. června účastní pracovní návštěvy v bavorském pohraničí. Jeho protějškem na německé straně je bavorský státní ministr pro regionální rozvoj a otázky životního prostředí Werner Schnappauf. Členem delegace českého ministra je i hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel

"Na programu jednání jsou bilaterální rozhovory obou ministrů především o přípravě na rozšíření EU směrem na východ a o přeshraniční spolupráci v oblasti regionálního rozvoje. V rámci pracovního setkání s bavorskými zemskými rady a starosty bavorských měst karlovarský hejtman Josef Pavel projednává aktuální otázky, týkající se přeshraničních vztahů především v oblasti dopravy," informuje tiskový mluvčí kraje Tomáš Svoboda.

V silniční dopravě jde především o otázky návaznosti budované rychlostní komunikace Karlovy Vary - Sokolov - Cheb na rychlostní komunikaci na německé straně. V železniční dopravě se opět hovoří o znovuobnovení trati Aš - Selb.

"Pokračují také jednání o modernizaci letiště Hof - Plauen a o jeho možné spolupráci s karlovarským letištěm," dodává Tomáš Svoboda.
Za stránku zodpovídá:
Datum vydání: 9.6.2003 0:00