Úvodní strana > Krajské listy > Na běžkách Krušné hory shora dolů

 Na běžkách Krušné hory shora dolů

Bezkar
Krušné hory mohou vyznavači běžeckého lyžování přejet po jejich hřebeni, ale již druhou sezónu také shora dolů, od Božího Daru po Nejdek.

Na Nejdecku je v letošním roce upravováno celkem 45 km běžeckých stop. Mezi nejvyhledávanější patří trasa N. Hamry – Chaloupky – Jelení a „žlutý“ okruh N. Hamry – Chaloupky – N. Hamry. Bezpečným průvodcem po nejdeckých „bílých stopách“ je mapka, kterou zájemcům zdarma nabízí Infocentrum v Nejdku nebo internetový server města Nejdku. Novinkou je aktuální monitoring úpravy stop.

„Nejdek a jeho okolí nabízí čtyři základní běžecké trasy, které jsou všechny napojené na známou Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Za dobrých sněhových podmínek zavede zelená trasa běžkaře přes Vysokou Jedli až do centra Nejdku. V tuto chvíli máme upraveno 35 km z celkových 45 km tratí. Najíždíme stopy pro klasiky i bruslaře. Pro nadcházející víkend budou upraveny všechny trasy s výjimkou části modré z N. Hamrů na Pernink a zelené v úseku Nejdek – Vysoká Jedle pro nedostatek sněhu na trase“ říká  Dita Rindová, vedoucí nejdeckého infocentra.

Orientaci usnadní běžkařům směrovky, které byly instalovány podél tras také díky hlavnímu partnerovi lyžařských běžeckýc areálů v okolí Nejdku a Perninku firmě WITTE Automotive. Podrobné informace poskytují návštěvníkům také informační tabule instalované na nejdeckých nádražích a nástupních míst jednotlivých tras na Vysoké Jedli. K odpočinku podél běžeckých tras zve 5 přístřešků.

Více informací na www.nejdek.cz a www.skihamry.cz.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 23.1.2009 0:00