Úvodní strana > Krajské listy > Hejtman Pavel otevřel v Horním Slavkově druhý dům s pečovatelskou službou

 Hejtman Pavel otevřel v Horním Slavkově druhý dům s pečovatelskou službou

Nový dům s pečovatelskou službou v Horním Slavkově
Za přítomnosti hejtmana kraje Josefa Pavla a starostů okolních měst byl 3. listopadu v Horním Slavkově slavnostně otevřen nový dům s pečovatelskou službou. Pohodlné bydlení pro seniory i pro handicapované občany představil přítomným starosta Horního Slavkova Petr Hanzík.

Hejtman Josef Pavel v úvodním projevu připomněl platnost rčení, že úroveň společnosti se měří podle toho, jak dokáže pečovat o své spoluobčany. „Vítám aktivitu města v oblasti péče o seniory a zdravotně postižené občany. Zároveň si ale myslím, že poptávka po této formě péče nikdy nemůže být uspokojena. Podporuji proto služby v terénu tak, aby každý člověk dostal šanci využít takových služeb, které nezbytně potřebuje,“ uvedl Josef Pavel.

V rozhovoru se starostou dále hejtman hovořil o plánovaném zřízení výjezdového stanoviště Záchranné a dopravní zdravotní služby Karlovarského kraje v Horním Slavkově. Stanoviště by mělo vzniknout v roce 2006. Investice kraje do každého nového stanoviště záchranky se pohybuje kolem 8 milionů korun. Investiční náklady zahrnující i pořízení sanitky s vybavením dosahují částky 12 milionů korun.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 3.11.2004 0:00