Domovská stránka > Cykloportál > Výlety > Cyklostezka Ohře 3

Cyklostezka Ohře 3

Deti2.jpgTrasa pro nejmenší děti (4-6 let)
Lehce zvlněná trasa, vhodná i pro netrénované děti. Vede po bezpečných cyklostezkách kolem řeky s krásnými meandry a příjemným lesním stínem. Značená je jako trasa č.6.

Královské Poříčí (žst.) - Karlovy Vary,Doubí (žst.)
Délka - 19 km
Převýšení - do 100 m
Doba jízdy - 3,5 hod.
Povrch - šotolina
Trasa - https://mapy.cz/s/tx4T
 
Místa, kde je nutné si více hlídat děti:

Loket - průjezd kolem nádraží - jede se zde po silnici, ale děti mohou využít chodníku
Loket - přejezd silnice u mostu - pozor velký provoz po silnici
Doubí - průjezd obcí a přejezd silnice 20 - jezdí tu dost aut, ale hlavně pozor při přejíždění silnice 1.třídy č.20 

Do Královského Poříčí se dostaneme nejsnáze vlakem z Chebu, nebo z Karlových Varů. Hned v Královském Poříčí můžeme navštívit statek Bernard, vzdálený od cyklostezky asi 1 km. Už na statku zabavíme děti i na několik hodin. Pak se můžeme vypravit na cestu. Vrátíme se na stezku a jedeme po proudu řeky 6 km až do Lokte. Cestou potkáváme informační panely popisující zajímavosti přírody z okolí řeky. Monumentální je pohled zespodu na obloukový dálniční most, jehož 126 metrový oblouk byl dlouhou dobu největším v ČR. Vozovka je nad řekou ve výšce 55 m a než jí rozšířili kvůli dálnici, tak se z mostu skákal Bungee Jumping. 
Ve Starém Sedle u lávky můžeme udělat přestávku. Přejedeme po lávce řeku a za ní se můžeme jít podívat k ústí dědičné štoly Jana Křtitele. K čemu štola sloužila, a co znamená dědičná štola se dozvíme zase z infopanelu u štoly.
V Lokti projedeme pod hradem na rozcestí Loket,centrum a tady můžeme odbočit na náměstí a pokračovat k hradu. Doporučujeme si udělat čas na prohlídku hradu. Uvidíme tam muzeum zbraní a ve věži draka. Hrad Loket sloužil jako vězení, a tak ve sklepeních je nainstalovaná autentická výstava útrpného práva. Tam se i rozpustilé děti alespoň na chvilku zklidní. Z náměstí už se nemusíme vracet k řece na cyklostezku, ale můžeme sjet z náměstí na silnici a k mostu, kde se napojíme na trasu.
Pokračujeme stezkou až do Svatošských skal. Kromě příjemného občerstvení tu děti rádi krmí pstruhy a jesetery, ale nejvíce je potěšíme, když s nimi navštívíme Dětský ráj. Kromě domácích zvířátek tu mají i poníky, na kterých se mohou svézt.
Zpátky se dostaneme vlakem ze zastávky Doubí (odkud jezdí spoje do Karlových varů a Mariánských Lázní), nebo můžeme dojet až do centra Karlových Varů na nádraží a odtud vlakem směrem na Cheb, nebo na Ústí nad Labem a Prahu.


  

Datum vydání: 1.3.2016 6:00