Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
​22.11.2017 Aktualizace trasy 2243  ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​  ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
​13.11.2017 Aktualizace trasy 2180 Luby - Oloví 
​11.11.2017 ​Aktualizace trasy 23 v úseku Luby-Rolava
​09.11.2017 Aktualizace trasy 2044
​21.08.2017 Aktualizace trasy 23 (1.úsek)
​28.04.2017 Aktualizace stránky Veřejná doprava
​09.02.2017 Aktualizace cyklostezky Ohře
​31.01.2017 ​Aktualizace tras 2065, 2066 a 2067
Nová odpočívka na cyklostezce Ohře u Antonínských mostů

AKTUALITY ( archiv aktualit 2007-2016 )

Cyklovýšlap v Březové

​Již tradičně pořádá město Březová podzimní cyklistický výšlap. Akce se koná 7. října 2017 a hromadný výjezd je naplánován na 9:30 hodinu od restaurace Start. Prezentace je od 9 hodin. Pořadatel zve všechny zájemce na krásnou projížďku Slavkovským lesem.
Připraveny jsou dva okruhy o délce 20 a 40 kilometrů.
Více informací - Veronika Doudová Město Březová, T: 352 633 563, mobil: 602 656 630

Přeložka Krušnohorské magistrály u Skalné

Klub českých turistů (KČT) za podpory Karlovarského kraje provedl v srpnu u Skalné přeložení trasy č.23 - Krušnohorská magistrála. Jedná se úsek mezi Skalnou a Velkým Luhem, kde doposud cyklotrasa vedla po frekventovaných silnicích II. a III. třídy. Vzrůstající doprava nedovolovala projíždět se cyklistům po silnicích nižších tříd již tak bezpečně, jako v minulých letech, proto KČT po dohodě s Lesní správou Františkovy Lázně provedla přeznačení cyklotrasy na lesní účelovou cestu - Šnekenská levá, která byla před nedávnem opravena.
Je potřeba ale zdůraznit, že se jedná o účelovou cestu, která slouží hlavně pro lesní hospodaření, proto je potřeba počítat s provozem lesní techniky a počínat si zde opatrně a jezdit bezpečně. 

Těžba dřeva na cyklotrase 23

Lesní správa Arcibiskupství pražského, polesí Nejdek upozorňuje na probíhající těžbu na lesní cestě, po které vede cyklotrasa č. 23 - Magistrála Krušné hory. Jedná se o úsek mezi Jelením a rozcestím Vlčí hora - https://mapy.cz/s/1W0gT. Těžba je plánovaná na měsíce srpen a září.
Žádáme všechny cyklisty, aby respektovali pracovníky lesa a nevjížděli do pracovního prostoru lesních strojů. Pokud je to možné, tak aby zvolili při svých vyjížďkách jinou trasu. Děkujeme za pochopení. 
Aktuální informace o těžbě - Ing. Böhm, T: 602 157 519

Obnova značení cyklotras v Chebu

​Klub českých turistů ve spolupráci s Infocentrem v Chebu provedl v červenci obnovu a doplnění značení cyklistických tras v Chebu. Evropská trasa EV13 (Trasa Železná opona) a Valdštejnova trasa byly vyznačeny přes centrum města. Protože trasy vedou jednosměrnou Kamennou ulicí, je potřeba respektovat dopravní značení a při jízdě v protisměru je nutné kola vést po chodníku !  

Vznikla tím nová rozcestí na Krajince u kryté lávky a u lávky v Hájích. Rozcestí u nádraží bylo změněno a umístěno na samostaný sloupek. Trasa EV4 (Trasa střední Evropou) byla prodloužena z Ottova jezu k rozcestí u kryté lávky. Trasa 2070, která vedla přes uzavřenou nádražní lávku byla dočasně přeložena.

Věříme, že tyto změny ve značení cyklotras přispějí k lepší orientaci cyklistů-turistů v centru města.

3. ročník Dne Cyklostezky Ohře

​V sobotu 10.června zve Karlovarský kraj a město Loket všechny cyklisty na Den Cyklostezky Ohře, který se koná v amfiteátru v Lokti od 13 do 16 hodin.

Na odpoledne je připraven bohatý program a pro ty, co se zaregistrovali na vybraných informačních centrech čeká i překvapení a dárek v promostanu Karlovarského kraje. Více informací na letáku.

Doprava je zajištěna vlaky ČD - jízdní řád vlaků

Cyklistika pro každého

Město Březová u Sokolova zve všechny cyklisty na již tradiční a oblíbenou akci CYKLOTURISTIKA PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR, která se koná 24. června 2017. Jedná se o cykloturistickou jízdu na trase dlouhé 45 km. Start je v 9:00 u restaurace Start v Březové (sraz již v 8:30) a jede se po trase - Březová - Kladská - Chodová Planá.   
Akce se koná za každého počasí a všichni účastíníci mají bezplatný vstup na 20. mistrovství světa v koulení pivních sudů v v Chodovaru.

Cyklobusy opět vyjíždějí 20. května

Již 15. jubilejním rokem zajišťují Autobusy Karlovy Vary provoz cyklodopravy v rámci systému CykloEGRENSIS. Jedná se o jediný ucelený systém cyklodopravy - přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. Na trasách cyklobusů se mohou však přepravovat i turisté a ostatní cestující.
Provoz cyklodopravy začíná od 20.5.2017 a končí 30.9.2017. Cyklobusy jezdí o víkendech a novinkou letošního roku jsou (o prázdninách) i spoje cyklobusu červené linky i ve středu a v pátek
 

Oprava Antonínských mostů

​Antonínské mosty u Sokolova, které spojují cyklostezku Ohře s jezerem Medard jsou od dubna 2017 uzavřeny. Bude na nich probíhat již nezbytná oprava, tak aby byly zase bezpečné a mohly pak dále sloužit veřejnosti. Uzavřeny budou do konce července 2017.

Více na - webu TV Západ

Pokud se budete chtít i tak dostat k jezeru Medard, navrhujeme Vám využít, na základě doporučení cyklisty Vojty Nádvorníka, tuto cestu - https://mapy.cz/s/1AKbS

Lávka v Mostově bude uzavřená i letošní sezonu

​Protože se doposud nepodařilo zahájit opravy lávky přes řeku Ohři v Mostově, zůstane i pro letošní sezonu lávka pro veškerý provoz uzavřena. Podle informací pana místostarosty Odravy pana Vladimíra Skaly se zatím zpracovává projekt na opravu lávky. 

Vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu byla v roce 2015 uzavřena lávka přes Ohři v Mostově. Lávka je neprůchodně uzavřena a nelze jí použít. Náhradní objízdná trasa je vyznačena po silnících III.třídy přes Odravu.

Porcelánová zastávka v Nové Roli

​Porcelánová zastávka je od roku 2015 vstupní branou do Návštěvnického centra Thun 1794, je také centrem služeb pro turisty a cyklisty na trase 2009 a Karlově stezce. V současné době je možné využít odpočívadla s cyklostojany, k dispozici jsou také toalety a v pracovních dnech služby kantýny. V zastávce je možné si prohlédnout expozici pod názvem   “Příběh porcelánu“ a  zakoupit si vstupenku na prohlídku novorolské porcelánky.

Nová zajímavost na Toužimsku

Na létě roku 2016 zjistila parta nadšenců z firmy SAPE s.r.o. Toužim, že nedaleko vsi Branišov, na Branišovském vrchu se protíná 50. rovnoběžka se 13. poledníkem. Shodou okolností je to kousek od místa, kde kdysi míval v 17. století malou observatoř tepelský opat Alois Martin David, kam chodil pozorovat noční oblohu.
A tak se rozhodli, že místo nějak označí. Vyrobili kovový kříž s čísly souřadnic a po dohodě s Lesy ČR nechali zaměřit přesné místo, kde se souřadnice protínají. Na přelomu roku pak po několika pokusech usadili v místě průsečíku kamenný blok, do kterého pak upevnili již připravený kříž.
Věříme, že se toto místo stane navštěvované turisty a stane tak tak další zajímavostí v tomto, tak trochu zapomenutém regionu.

Datum vydání: