Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

AKTUALITY


Uzavírka CS Ohře v Jakubově u Vojkovic

Cyklostezka Ohře je aktuálně uzavřena v obci Jakubov. Uzavírkou se nedá ani projít. Objížďka je značena ze směru od Karlových Varů, ale od Perštejna nikoliv. Mapa objížďky dále...​​​​​

Karlovarský kraj nechá zpevnit svah v problematickém úseku Cyklostezky Ohře

Karlovy Vary (26. 8. 2022) Rada Karlovarského kraje schválila přípravu realizace zakázky s názvem Náprava eroze vodního toku řeky Ohře podél Cyklostezky Cheb – Sokolov u obce Vokov, která má zajistit zpevnění svahu zasaženého erozí. Z rozpočtu Karlovarského kraje bylo na tuto akci vyčleněno 2,5 milionu korun. ​​​

Cyklostezka Ohře v půlce sezóny

Cyklostezka Ohře je i letos zdrojem krásných zážitků pro stovky cyklistů, běžců, turistů a dalších sportovců. Snažíme se udržovat ji pro vás  bezpečnou a v dobrém stavu, ale i přesto se mohou na některých místech objevit nemilá překvapení. Abychom se přesvědčili, jak na tom cyklostezka je, projíždíme ji v cyklistické sezóně alespoň jednou měsíčně celou, stejně jako se snažíme reagovat na všechny vaše podněty.

A jak na tom tedy cyklostezka Ohře je v polovině sezóny? Cyklostezka je v dobré kondici. Na celé téměř 100 km dlouhé trase je pouze několik místních jevů, kdy je potřeba zvýšené opatrnosti. 

​​

Nová lávka do Starého Sedla je již v provozu

Nová lávka umožňující odbočení z Cyklostezky Ohře do Starého Sedla a dále po cyklotrase č. 2030 do Slavkovského lesa je již v provozu. Tato zpráva udělá asi největší radost místním sportovcům, kteří Cyklostezku Ohře využívají nejenom k cyklistice, ale i k dalším sportovním aktivitám.​

​​​​

Ohlédněte se s námi za Dnem Cyklostezky Ohře 2022

Cyklistickou sezónu v našem regionu zkraje června symbolicky otevřel Den Cyklostezky Ohře. Tradiční akce, kterou Karlovarský kraj pořádá již od roku 2015, se po covidové přestávce uskutečnila v Karlových Varech v areálu  Meandr Ohře.Cyklistika pro každého s rodinným pivovarem Chodovar

Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá v sobotu 25. června 2022 tradiční CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR. Sraz (prezence) u restaurace "START" v 8:30 hodin. V 9:00 hodin hromadný start. Trať je dlouhá cca 45 km (Březová - Kladská – Rodinný pivovar Chodovar). Letos se jede o krásné cyklodresy Chodovar!!! Pro každého účastníka je umožněn bezplatný vstup na MČR v koulení pivních sudů. Akce se koná za každého počasí. Srdečně zveme všechny příznivce cykloturistiky.​​


Den cyklostezky Ohře – Pozor změna jízdního řádu

Cyklodoprava na Den Cyklostezky Ohře je zajišťována vlaky ČD a Autobusy Karlovy Vary a.s.
Doprava je zdarma včetně kola. Doprava je poskytována do obsazení spoje.

​​​

Slavte s námi Den Cyklostezky Ohře 2022

​Rádi jezdíte na kole a jednou z vašich oblíbených tras je páteřní cyklostezka od Chebu směrem do Karlových Varů a zpět? Tak s námi oslavte Den Cyklostezky Ohře, a to v sobotu 4. června 2022 od 12 do 16 hodin v areálu Meandru Ohře v Karlových Varech.​
Cyklostezka Ohře po vichřici

V průběhu pátku se lidé dotazují na stav cyklostezky po čtvrteční vichřici (17. 2. 2022). Kontaktovali jsme HZS Karlovy Vary a KSÚS KK. V souhrnu prozatím nemáme informace, že by Cyklostezka Ohře neměla být průchozí/průjezdná, i když je samozřejmě potřeba počítat se zhoršeným stavem. 
V Dalovicích u napojení cyklostezky v ulicích Okrajová a Výletní dbejte zvýšené opatrnosti. Probíhají zde zemní práce a silnice může být zablácená. Také se zde můžete střetnout s nákladními auty.
Prosíme uživatele, pokud mají nějakou informaci o neprůjezdnosti Cyklostezka Ohře. Kontaktujte cyklokordinátora KK, případně příslušné oddělení městské policie.

Karlovarský kraj podpoří pořízení studie cykloparku na vrchu Háj v Aši

​Rada Karlovarského kraje schválila poskytnutí individuální dotace ve výši 200 tisíc korun, o kterou zažádala společnost Ašské lesy s.r.o. Podpora se týká pořízení studie Cykloparku Aš/Smrčiny a vytvoření přírodních flow-trailů na vrchu Háj v Aši.    

Obce se složily na cyklostezky

Mimořádným příspěvkem ve výši půl milionu korun pomůže Mikroregion Sokolov-východ jedné ze svých členských obcí, Starému Sedlu. Ta finance použije na stavbu nové lávky přes řeku Ohři ( již jsme o této akci psali níže ).

11.12.2021    >> celý článek >>

Hledáme cyklokontrolory značených cyklotras

​Klub českých turistů, oblast Karlovarského kraje hledá cyklokontrolory značených cyklotras.

10.12.2021    >> celý článek >>

Uzavřená lávka na CT č. 2030 ve Starém Sedle

​Od 1. listopadu bude uzavřena lávka přes řeku Ohři ve Starém Sedle na cyklotrase č. 2030 s napojením na národní cyklotrasu č. 6 ,,Ohře"

26.11.2021    >> celý článek >>

Nové turistické výměnné mapy na Karlovarsku.

​Tento týden nainstaloval Klub českých turistů v Jindřichovicích, Dasnici, Kynšperku a Kladské nové stojany s turistickými výměnnými mapami. Někde nahradily staré nevzhledné žluté stojany s červenou stříškou, které byly postaveny již v sedmdesátých letech. Někde byly umístěny nově s laskavým souhlasem majitelů pozemků, vesměs obcí a lesů ČR.

  

23.11.2021    >> celý článek >>

Válka o lesní cesty. Zakážeme vjezd kol do lesů, hrozí kvůli novele vlastníci

Mezi soukromými vlastníky lesů a ministerstvem dopravy se rozpoutává válka. Doplatit by na ni mohli cykloturisté. Důvodem sporu je novela zákona o pozemních komunikacích, která začne platit od ledna. Podle ní musí řidič motorového vozidla při předjíždění cyklisty dodržet minimální vzdálenost jeden a půl metru, na komunikacích s maximální povolenou rychlostí 30 km/h stačí metr.

 

11.11.2021    >> celý článek >>

Lávka přes řeku Ohři získala zvláštní Cenu svazu měst a obcí v soutěži Stavba roku 2021

​Letošní ročník prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2021 vyvrcholil předáním cen nejúspěšnějším stavbám. Ty nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů soutěže, architektů a inženýrů. V Betlémské kapli bylo předáno 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Ve 29. ročníku přehlídky se ve velmi silné konkurenci neztratil ani favorit Karlovarského kraje -  visutá lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.

29.10.2021    >> celý článek >>

Cyklovize 2030

Ve dnech 11.10.-13.10. 2021 proběhla v Hořehledech na Plzeňsku pracovní schůzka krajských koordinátorů, ministerstev a spolku Partnerství pro městskou mobilitu, kteří spojily své síly pod hlavičkou CYKLOVIZE 2030.

16.10.2021    >> celý článek >>

Mostek přes Rolavu potřebuje opravu.

Jízdu na cyklotrase číslo 2000  z Nových Hamrů na Přebuz   komplikuje sto let starý most přes Rolavu. Nejlepší léta má již za sebou a nutně potřebuje opravu.

Piktogramy na směrovém značení pro cyklisty.

Cyklisté, kteří jezdí podle cyklistického směrového značení si už mohli na značkách všimnout určitých symbolů, kterým říkáme piktogramy. Ty informují cyklisty o zajímavostech na trase, nebo také případných důležitých orientačních mísech, jako je například rozcestí, centrum města, infocentrum, nádraží, nebo také upozorňují na zhoršený povrch komunikace, kde je vhodná jízda jen na MTB apod.
Piktogramy jsou většinou intuitívní a cyklista pozná co symbolizují. Většina symbolů vychází z přílohy č. 7 k vyhlášce č. 294/2015 Sb., ale používají se i některé další symboly určené především pro cyklisty.

Rádi bychom Vás s nimi chtěli blíže seznámit.

Na Chebsko míří německý výrobce jízdních kol.

Výrobce kol značky Cube rozšiřuje výrobu. Pro expanzi si vybral halu v CTParku poblíž Chebu. Do nových prostor intenzivně hledá stovky nových zaměstnanců.
Rozvoj německého výrobce jízdních kol, který vznikl v severovýchodním Bavorsku, urychlila celosvětově rostoucí popularita cyklistiky, cvičení a zdravého životního stylu. Na to společnost Cube zareagovala tak, že přivádí své výrobní kapacity zpět z Asie do Evropy.

Podzimní Březovský cyklovýšlap.

Město Březová společně s komisí sportu zve všechny příznivce cykloturistiky na konání oblíbené akce   „ Podzimní Březovský cyklovýšlap“, která se koná v sobotu 2. října 2021.

Cyklotrasou roku 2021 je Stezka železné opony

​Odborná porota ocenila na cykloveletrhu „Fiets en Wandelbeurs“ v Holandsku Stezku železné opony titulem cyklotrasa roku 2021. Partnerem Stezky železné opony v České republice je mimo jiné Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

DEN CYKLOSTEZKY OHŘE - instrukce před akcí a popis jednotlivých kontrol.

- KAŽDÝ SE ÚČASTNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, U KONTROL DBEJTE OPATRNOSTI, NĚKTERÉ JSOU LEHCE TERÉNNÍ

- ZMĚNA: DĚTI, NEBO RODIČE S DĚTMI SPLNÍ PODMÍNKY PRO VYDÁNÍ ODMĚNY JIŽ SEBRÁNÍM 5 KONTROL

- U KONTROL NA FREKVENTOVANÝCH MÍSTECH SE SNAŽTE BÝT NENÁPADNÍ, BYLI BYCHOM NERADI, ABY NÁM NĚKDO SOUTĚŽ PONIČIL A TAK NEUPOZORŇUJTE ZBYTEČNĚ NA UMÍSTĚNÍ KONTROL

- MŮŽE SE STÁT, ŽE KONTROLU NENALEZNETE. MY SE JE NESNAŽÍME NĚJAK EXTRÉMNĚ SCHOVÁVAT, ALE STÁT SE TO MŮŽE. PROTO TAKÉ POSTAČUJE NALEZENÍ 7 (5) KONTROL. MY VÁM ALE DRŽÍME PALCE A VĚŘÍME, ŽE PROBLÉMY MÍT NEBUDETE

- BIDONY, KTERÉ OBDRŽÍTE JAKO ODMĚNU ZA SPLNĚNÍ SOUTĚŽE, MAJÍ ZÁMEK SACÍ KONCOVKY. PŘED PRVNÍM POUŽITÍM JE POTŘEBA KONCOVKU POOTOČIT A ZÁMEK ODEMKNOUT.


Den Cyklostezky Ohře 2021

Den Cyklostezky Ohře pořádaný Karlovarským krajem se letos bude konat formou orientačně-vědomostní soutěže.

Princip soutěže:


U vybraných partnerů (níže) si soutěžící vyzvedne soutěžní kartu. S touto kartou následně objede kontroly. Sám si může vybrat v jakém pořadí a kdy. Není nutné jet hned první den, není nutné ani objet vše za jeden den. Klidně si to rozdělte na několik etap. U kontroly - vybavené terčíkem bílo oranžové barvy s integrovanými kleštičkami - následně do pole „označ“ kleštičkami proštípněte požadované označení a do pole „odpověz“ nejlépe lihovou fixou (vlastní) zapište odpověď (a, b, c). Označujte a odpovídejte do políčka se správným číslem kontroly. Kontrol je celkem deset po celé délce trasy. Popis umístění kontrol a odkaz na mapy.cz bude zveřejněn na webu Cykloportál Karlovarského kraje v den startu.

Zhoršená kvalita povrchu cyklostezky Ohře mezi Loktem a Královským Poříčím.

Cyklisté, kteří využívají cyklostezku Ohře v úseku mezi Loktem a Královským Poříčím pravidelně, asi ví, že tento úsek bývá za deštivého počasí, nebo těsně po něm hůře sjízdný.

Cyklostezka na Waldsassen bude hotova do konce letošního roku.

Nebezpečné křížení cyklostezky se stávající silnicí se tak stane minulostí.Cyklostezka na Waldsassen po bývalé slapanské železniční trati by měla být kompletně hotova do konce letošního roku.

Poničené zábradlí na cyklostezce Ohři.

Na základě informace naší čtenářky a cyklistky jsme zjistili, že na cyklostezce č. 6 ,,Ohře" je poškozeno ochranné zábradlí.

Nové značení pro cyklisty na cyklotrase č. 6 ,,Ohře".

Na nové části cyklostezky č. 6 ,,Ohře" bylo tento týden nainstalováno směrové značení pro cyklisty. Jsou zde totiž místa, kde se cyklista musí rozhodovat, aby jel správným směrem. Kromě směrového značení bylo nainstalováno i několik výstražných návěstí, které cyklistovi radí zpomalit. Jedním takovým místem je prudký sjezd ze Všeborovic k řece Ohři, kde se povrch komunikace  za zatáčkou mění z asfaltu na štěrk. navíc zde začíná chatová osada a pohybují se zde i chodci. ,,Cyklostezka" zde totiž ještě není tou pravou cyklostezkou a je zde třeba ještě počítat i s pohybem motorových vozidel. Ta pravá cyklostezka začíná až za chatami a je zde již bezpečná. Je osazena na začátku i na konci značkou C9, která pohyb motorových vozidel vylučuje. Dalším takovým místem,  kde je třeba zpomalit, je tábořiště Hubertus, které tato komunikace protíná.

Speciální cyklojízda ze Sokolova přes Bečov a Chyši do Blatna.

Pojeďte s námi cyklobusem do Bečova, Chyše, Blatna na zámek či  na pivo! V sobotu 7.8. 2021 máte jedinečnou možnost využít speciální cyklojízdu do Blatna a zpět! Jedná se o jediný spoj v této sezóně!

Uzavírka na cyklotrase č. 6 ,,Ohře"

Tak tu máme další uzavírku pro cyklisty. Tentokrát v Sokolově.​​​

Uzávěra na Krušnohorské magistrále

Od 7.7. 2021 bude na 3 měsíce uzavřen úsek Krušnohorské magistrály, nebo-li cyklotrasy č. 23. Cyklotrasa zde vede po silnici III. třídy a ta bude neprůjezdná pro všechna vozidla, včetně cyklistů!​

Lanovka Dámská na Klínovci zahajuje letní provoz

V sobotu 26.6. spouští letní provoz lanovka na Klínovci. Lanovka Dámská bude sloužit k přepravě nejen pěších návštěvníků, ale také pro cyklisty, jejich kola a koloběžky.​​

Cykloturistická jízda do pivovaru Chodovar

V sobotu 26.6. bude již tradičně uspořádána cykloturistická jízda z Březové u Sokolova do rodinného pivovaru Chodovar na každoroční akci ,,Koulení sudů".​​​

Nový úsek cyklostezky Ohře

​Ke konci loňského roku byl otevřen další úsek cyklostezky Ohře, který pokračuje z Všeborovic do Šemnice. Po dlouhé době jsme se dočkali dalšího pokračování samostatné komunikace pro cyklisty.

Objížďka na souběhu CT EV 13, 2057, 2058 v Aši.

Na souběhu CT EV 13, CT č. 2057 a 2058 v Aši, ul. U Radnice je dočasná přeložka z důvodu rekonstrukce parku a kamenného mostu. ​

Uzavřený železniční podjezd na CT č. 23 u Vojtanova

Železniční viadukt u Vojtanova na CT č. 23 je neprůjezdný.​

Objížďka na CT č. 39 v K.Varech.

Město K. Vary zahájilo opravu mostu mezi letním kinem a parkovištěm ,,Kome". Most je pro cyklisty neprůjezdný! Je nutné použít objízdnou trasu.

Do štoly Johanes můžete nyní již přijet i na kole.

Návštěvníci historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru už budou moci v nadcházející prohlídkové sezoně využít nové zázemí, které bylo postaveno hned vedle ústí štoly. Její interiér bude sloužit jak pro výdej nezbytného vybavení pro cestu do podzemí, tak pro dočasnou úschovu osobních věcí návštěvníků včetně  jízdních kol.​​

Vídeňská deklarace

Česko podepsalo Vídeňskou deklaraci
V rámci probíhajícího 5. setkání ministrů dopravy, zdraví a životního prostředí ve Vídni se česká delegace připojila k Vídeňské deklaraci, jejíž přílohou je Panevropský plán na podporu cyklistické dopravy. Setkání, které navazuje na Pařížské setkání z roku 2014, organizuje Hospodářská rada OSN (UNECE) spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Zahajení nové sezóny cyklobusu

Zahajujeme již 19. sezónu CykloEGRENSIS a nabízíme možnost výletu na MODRÉ trase. Plánovaný odjezd ze Sokolova v 9:05 hodin. Dále linka vede po trase Loket – Karlovy Vary (terminál) – Bochov- Žlutice – Chýše – Valeč.

Nová lávka přes řeku Střelu


Pár nadšenců s firmy Sape Toužim v měsíci dubnu 2021 postavilo dřevěnou lávku přes řeku Střelu. Nedaleko poutního místa Skoky vznikla tato chybějící spojnice cest.
​​

​​​​​​
Datum vydání: 3.9.2021 9:00