Domů Aktuality Zrakově postižení vystavují v budově hejtmanství

Zrakově postižení vystavují v budově hejtmanství

Výstava prací zrakově postižených spoluobčanů a pomůcek pro nevidomé a slabozraké zdobí od 2. června vestibul Krajského úřadu Karlovarského kraje. Potrvá do 23. června a pořadatelem je Tyflocentrum Karlovy Vary ve spolupráci s Karlovarským krajem.
Expozice zahrnuje obrazy slabozrakého malíře Miloslava Zadáka ze Sokolova, keramické a košíkářské výrobky zrakově postižených klientů Rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro zrakově postižené Praha – Dědina, výrobky z vosku od zrakově postiženého klienta Michala Pobiše z Nové Role i tandemové kolo pro zrakově postižené.

Výstavu otevřeli ředitel Tyflocentra Karlovy Vary Pavel Rogaczewski a radní Karlovarského kraje Ellen Volavková. „Velmi rádi poskytujeme prostor pro akce tohoto typu,“ říká krajská radní. „Každý, kdo se přijde na krajský úřad podívat, uvidí výsledky práce lidí, kteří se přes svůj velký handicap umějí začlenit do společnosti a dovedou být pro společnost užitečnými. Je naším jednoznačným úkolem těmto lidem v jejich úsilí pomáhat“, doplňuje Ellen Volavková.

V rámci programu vernisáže výstavy se návštěvníci seznámili s prací na PC pro nevidomé a slabozraké, či s funkcemi  mluvícího mobilního telefonu. Atmosféru slavnostního zahájení výstavy zpestřil příjemným zpěvem a hrou na kytaru zrakově postižený Milan Hradil ze Zlína.

Výstavu, která ve vestibulu hejtmanství potrvá do 23. června 2005, pořádá Tyflocentrum Karlovy Vary ve spolupráci s Karlovarským krajem.
Datum aktualizace 2. 6. 2005 - 10:32