Domů Aktuality Živnostníkem roku je módní návrhářka, firmou roku prádelna

Živnostníkem roku je módní návrhářka, firmou roku prádelna

Živnostníkem roku je letos v Karlovarském kraji módní návrhářka Kateřina Šarochová z Karlových Varů. Titul Firma roku získala společnost Praní a čištění z Velké Hleďsebe na Mariánskolázeňsku. Vyhlašovatelem prestižní soutěže, která vstoupila do pátého ročníku, jsou Hospodářské noviny.

Podporu podnikatelským subjektům vyjádřil na slavnostním vyhlášení vítězů náměstek hejtmana Jaroslav Borka. „Je třeba si ale uvědomit nezastupitelnou úlohu malých a středních firem v ekonomické infrastruktuře našeho regionu. Především zdravé podnikatelské prostředí nám přináší pracovní příležitosti, konkurenci na trhu, a tím zvyšující se kvalitu služeb či nabízeného zboží,“ uvedl náměstek Borka. 

Do krajského finále postoupilo v letošním roce deset živnostníků a stejný počet firem. Porota hodnotila u živnostníků opět hlavně jejich podnikatelské příběhy. Mezi prvními třemi oceněnými byly hned dvě ženy. Druhé místo získala Martina Hanzlová z Karlových Varů, jež provozuje kavárnu s dětským koutkem. Třetí místo v hodnocení poroty obsadil sokolovský řemeslník, obkladač Bohumír Hladík.

V kategorii firem vynesly na první místo úspěšné výsledky společnost Praní a čištění z Velké Hleďsebi. Na druhém místě skončil prodejce střešních krytin DaCH Dolní Rychnov a třetí místo obsadil Realistic K. Vary vyrábějící průmyslové elektrické pece.

V letošním roce podalo přihlášky do soutěže v Karlovarském kraji 230 firem, živnostníků se přihlásilo 108. V roce 2006, kdy soutěž o živnostníka a firmu roku začala, se jí zúčastnilo v regionu jen 64 subjektů.

Vítězové obou kategorií soutěže postupují do celostátního finále, které se uskuteční 2. prosince v Praze.

Datum aktualizace 23. 9. 2010 - 06:58