Domů Aktuality Zbylá část sbírky do Višňové a Bílého Kostela nad Nisou

Zbylá část sbírky do Višňové a Bílého Kostela nad Nisou

Zbylé peníze z veřejné sbírky, kterou Karlovarský kraj vyhlásil na pomoc oblastem postiženým srpnovou povodní, poputují do Višňové na Frýdlantsku a Bílého Kostela nad Nisou na Chrastavsku. Tyto obce si rovným dílem rozdělí částku ve výši 61136 korun. Celkem se na kontě sbírky nashromáždilo bezmála 190 tisíc korun.

„O pomoc s vytipováním příjemců finančního daru jsem požádal Pavla Petráčka, který je mým protějškem v Libereckém kraji. Ten pak navrhl Višňovou a Bílý Kostel nad Nisou,“ informoval krajský radní pro oblast sociálních věcí Miloslav Čermák s tím, že peníze předá představitelům vybraných obcí ve čtvrtek 6. ledna.

Starostka Višňové Vladimíra Erbanová zatím neví, na co budou darované peníze použity. „Můžeme je například investovat do oprav silnic nebo je předat vytipovaným rodinám, aby z nich zaplatily elektřinu. Vysoušeče jely po povodních na plný výkon, takže máme z výše účtů velké obavy,“ posteskla si starostka. Podle ní je ale příjemným zjištěním, že solidarita s obyvateli obce postiženými velkou vodou stále trvá. "Všem, kteří nám pomáhají, tedy i těm, kteří přispěli do sbírky Karlovarského kraje, moc děkujeme,“ dodala starostka.

Radní Miloslav Čermák do Liberce poveze zbylou část sbírky. Již v září se z ní totiž vybralo 128 tisíc korun, které si rozdělily město Raspenava, obec Heřmanice a Domov pro osoby se zdravotním postižením v Raspenavě.

Datum aktualizace 29. 12. 2010 - 14:26