Domů Aktuality Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci na provoz záchranky

Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci na provoz záchranky

Desetimilionovou dotaci na provoz záchranné služby schválili na svém mimořádném jednání krajští zastupitelé. Záchranka se totiž koncem roku ocitla bez finančních prostředků na provoz a mzdy.

Proč záchranka zůstala bez peněz, musí přesně určit kontrola, z jejíchž dílčích výsledků vyplývají závažná pochybení, například nestandardní finanční operace či uplatňování takzvaného „Švarc“ systému. Rada kraje proto v pondělí odvolala ředitele záchranky Iva Tukinského. „Bylo potřeba urychleně řešit situaci, o chybějících penězích jsme se dozvěděli začátkem prosince. Jedná se o manažerské selhání ředitele záchranky a jeho ekonomického náměstka,“ uvedl hejtman Josef Novotný.

Podle jeho slov je potřeba počkat na závěr kontrol, předběžné výsledky ale potvrzují pochybení ředitele záchranky. „Kontrola, jejíž závěry ale budou teprve zveřejněny, například ukázala, že jeden z lékařů měl po celý měsíc odpracovat 18,4 hodiny denně a jeho výplata dosáhla 271.000 korun,“ vysvětlil zastupitelům ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek. Krajští zastupitelé nakonec desetimilionovou dotaci záchrance schválili. Peníze ale dostane formou půjčky, kterou bude kraji v příštích třech letech splácet.

Datum aktualizace 22. 12. 2011 - 12:07