Domů Aktuality Zástupci kraje diskutovali o optimalizaci lůžkového fondu KKN

Zástupci kraje diskutovali o optimalizaci lůžkového fondu KKN

V posledním srpnovém týdnu se na pracovním setkání k tématu optimalizace lůžkového fondu krajské nemocnice sešli zástupci kraje, Karlovarské krajské nemocnice, představitelé odborných lékařských společností, starostové obcí a odborná veřejnost.
Kraj zorganizoval tuto akci v návaznosti na předchozí jednání s chebskými radními a primáři nemocnic, kteří vyjádřili nespokojenost  s připravovanou redukcí lůžek v KKN.

V úvodu představil neurolog  Aleš Novák projekt centrálních mozkových příhod, včetně záměru a očekávaných výsledků. Na centralizaci v oblasti intenzivní medicíny se zaměřil prof. Karel Cvachovec. „Problematikou iktových jednotek pro pacienty s cévní mozkovou příhodou se zabýváme v důsledku předchozího jednání v Chebu, kde zazněly obavy z toho, že deklasujeme chebskou nemocnici přeměnou neurologie na neurorehabilitační oddělení,“komentoval průběh setkání hejtman Josef Pavel.

Hejtman znovu také připomněl, že na prvním místě stojí pacient, který centralizací intenzivní péče získá komplexní zázemí k akutním zásahům a decentralizací např. následná péče „půjde“ přímo za pacientem. „V tento moment řešíme krajské zdravotnictví a je třeba říci, že vlajkovou lodí  by v budoucnu měla být karlovarská nemocnice,“uvedl Josef Pavel. Standardní lůžka budou redukována ve všech třech nemocnicích, přičemž odbornosti zůstanou zachovány. Nemocnice v Sokolově a Chebu se pak ještě dále budou specializovat.

Zástupci VZP ujistili přítomné, že mají o optimalizaci dostatek informací a plánují pro příští rok uzavřít jednu smlouvu pro celou Karlovarskou krajskou nemocnici. „Péči budeme hradit minimálně v takovém rozsahu jako dosud, nebudou tedy omezeny finanční prostředky, ani výkony,“ vysvětlil Jan Christoph z Všeobecné zdravotní pojišťovny. 4. září bude výbor pro zdravotnictví krajského zastupitelstva diskutovat střednědobý výhled KKN pro období 2008 – 2010. „ Poté bude tento materiál připraven k odborné i veřejné diskuzi,“ dodal krajský radní pro oblast zdravotnictví Jiří Mutinský.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 8. 2007 - 11:30