Domů Aktuality Žákyně z Karlových Varů vyhrála Logickou olympiádu

Žákyně z Karlových Varů vyhrála Logickou olympiádu

Žákyně ZŠ Dukelských hrdinů v Karlových Varech Nora Prokešová bodovala v celorepublikovém finále soutěže, kterou tradičně pořádá Mensa ČR. Nerozhodují v ní nabyté znalosti, ale logické uvažování. Akce se konala 28. listopadu v Poslanecké sněmovně ČR.

 Do lavic poslanců usedlo celkem 195 nejúspěšnějších řešitelů krajských kol této stále oblíbenější soutěže. Letos se jí totiž zúčastnil rekordní počet soutěžících. „Letos se do soutěže zaregistrovalo ve třech kategoriích 32 300 žáků a studentů základních a středních škol, kteří byli postupně vyřazováni v nominačních a krajských kolech,“ připomněl Petr Čavojský z organizačního týmu olympiády. Do celostátního finále tak postoupili jen ti nejlepší z nejlepších.

„Vítězové mohli těšit na atraktivní ceny včetně tří notebooků. Především jsme ale pro všechny účastníky finále připravili 11 soutěžních bloků z různorodých logických úloh – od písemného testu, přes promítané bloky, na které soutěžící odpovídají stiskem hlasovacího zařízení, řešení detektivního úkolu až po skládání slov a obrazců, kde odpovídá jen nejrychleji přihlášený.“ dodal předseda Mensy Tomáš Blumenstein.

Největšího úspěchu v kategorii A – 1.stupeň Základních škol dosáhl Karlovarský kraj. Konkrétně žákyně Nora Prokešová, ze Základní školy Dukelských hrdinů, Karlovy Vary. „Bylo velice příjemné při vyhlašování nejlepších slyšet, že nejmenší kraj dosáhl největšího výsledku.“ konstatoval Petr Čavojský, 1.místopředseda Mensy ČR

Olympiádu pořádá Mensa ČR již několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, která dává prostor k vyniknutí i žákům, kteří nemusí být úspěšní v tradičních školních předmětech nebo pochází z různého sociálního a kulturního zázemí. Letošní ročník je významný tím, že probíhá v roce oslav 20. výročí založení Mensy ČR.

Datum aktualizace 29. 11. 2011 - 12:58