Domů Aktuality Zahájena rekonstrukce silnice Karlovy Vary - Dubina

Zahájena rekonstrukce silnice Karlovy Vary - Dubina

V pondělí 20. června byla slavnostně zahájena rekonstrukce silnice II. třídy mezi Karlovými Vary a Dubinou. 1.etapa opravy bude trvat až do konce října letošního roku, druhá etapa začne v květnu roku 2006 a silnice by měla být kompletně opravena 30. října téhož roku. Jedná se o úsek dlouhý 4,3 km, celkové náklady na rekonstrukci silnici dosahují výše 102,8 milionů Kč.
Symbolickým poklepáním na základní kámen slavnostně zahájili stavbu hejtman Karlovarského kraje, jeho 1. náměstek, zástupci investora a zhotovitele a další významní hosté. Investorem projektu je Krajská správa a údržba silnic, příspěvková organizace Karlovarského kraje a zhotovitelem společnost Metrostav, a.s. Celkové náklady na rekonstrukci silnice Karlovy Vary – Dubina dosahují částky téměř 103 milionů Kč. Jeden kilometr rekonstrukce daného úseku tedy vychází zhruba na 25 milionů Kč. Proč jsou náklady tak vysoké, vysvětluje 1. náměstek hejtman Karlovarského kraje Jan Zborník: „Komunikaci je nutné staticky zajistit, což se vzhledem k terénu bude dělat náročnou a drahou technologií vrtaných mikropilot. Tím dojde k rozšíření silnice tak, aby vyhovovala daným normám. Součástí stavby je i kompletní rekonstrukce vrstev vozovky, odvodňovacích zařízení, zajištění skalních výchozů a další náročné práce.“

Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Společného regionálního operačního programu částkou cca 70 milionů Kč, Karlovarský kraj ze svého rozpočtu přispívá 32,7 miliony Kč. Na tyto účely se Karlovarskému kraji podařilo vyjednat zálohové předfinancování dotace z Evropské unie z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a již v minulém roce získal výhodný úvěr od České spořitelny ve výši 300 milionů Kč. A to z toho důvodu, že peníze na financování konkrétních projektů od Evropské unie přichází až po úspěšné realizaci projektu.
Datum aktualizace 21. 6. 2005 - 10:54