Domů Aktuality Z Karlových Varů se začalo létat dvakrát týdně do Kyjeva

Z Karlových Varů se začalo létat dvakrát týdně do Kyjeva

Aerosvit Ukrainian Airlines zahájily ve čtvrtek 21. dubna přímé lety z Kyjeva do Karlových Varů a zpět. Ukrajinský dopravce bude nabízet dva lety týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

V pondělí bude na linku nasazován letoun Boeing B-737 až pro 154 cestujících. Ve čtvrtek poletí Embraer E-145 se 49 sedačkami. Doba letu je přibližně 2 hodiny a 20 minut.

Nové letecké spojení je zaměřené především na turistickou klientelu směřující do Karlových Varů a přilehlé lázeňské oblasti. Zájem o toto spojení je ale i ze strany cestujících z Oděsy, Lvova nebo zakavkazských republik a Kazachstánu.„Přímé lety z Kyjeva do Karlových Varů výrazně rozšíří nabídku naší společnosti na řadě trhů a přivedou další turisty do atraktivní západočeské oblasti. Zároveň nabídneme zajímavá oboustranná spojení do 18 destinací jak pro obyvatele Karlových Varů a okolí, tak i příhraničních oblastí Německa,“řekl Václav Král, ředitel pro Střední Evropu letecké společnosti AeroSvit.

Zavedení nového spojení přivítal i náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil:„Přispěje to ke zlepšení dostupnosti našeho regionu a tím i růstu zájmu turistů nejen z Ukrajiny. Návštěvníci tak nebudou muset řešit transfer z Prahy do Karlových Varů. Přímé letecké spojení ale nemusí sloužit pouze turistické výměně, je důležité pro podnikatele i k rozvoji kulturních styků Navíc je kyjevské letiště klíčovým uzlem pro lety do řady dalších východních destinací.“Z Kyjeva se létá například do Tel Avivu, Atén, Sofie nebo Bukurešti.„Jsme velmi rádi, že v krátké době můžeme na karlovarském letišti přivítat dalšího pravidelného dopravce, který rozšiřuje stávající nabídku leteckých spojení z našeho letiště. Díky společnosti AeroSvit bude letiště mnohem atraktivnější jak pro občany našeho regionu, tak i cestující z přilehlých oblastí Saska a Bavorska,“ doplnil Václav Černý, ředitel karlovarského letiště a dodal, že linka je jedním z kamenů, na nichž je postaven letošní finanční plán společnosti. „V tomto roce bychom mohli překročit bájnou hranici 100 tisíc odbavených cestujících za rok,“ poznamenal Černý.

Z karlovarského letiště v současné době létají pravidelné linky do Petrohradu, Moskvy, Jekatěrinburgu a nyní i do Kyjeva. Charterové lety pak odlétají do turecké Antalye. Na počátku června by se mělo z karlovarského letiště začít létat do ázerbájdžánské metropole Baku. O tom, zda se podaří zprovoznit linky do Vídně a Paříže, se prozatím jedná.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 22. 4. 2011 - 06:35