Domů Aktuality Z karlovarského letiště se létá do Jekatěrinburgu

Z karlovarského letiště se létá do Jekatěrinburgu

Nová letecká linka na trase Karlovy Vary Jekatěrinburg zahájila pravidelný provoz 23. března 2011. Provozuje ji nová česká letecká společnost, Czech Connect Airlines.

„Jekatěrinburg je důležitý dopravní uzel, proto věřím, že by nově otevřená linka z karlovarského letiště a zpět mohla sloužit jak lázeňským hostům, tak i obyvatelům kraje. Ti by ji mohli využít i jako bránu do vzdálenějších exotických destinací,"uvedl hejtman Josef Novotný.

Linka rozšiřuje nabídku letů z karlovarského letiště a reaguje na poptávku a zájem ruské klientely o cesty do České republiky. Odhaduje, že zhruba 1/3 všech turistů ze Sverdlovské oblasti, cestujících do České republiky v letní sezóně, směřuje do Karlových Varů a Karlovarského kraje.

Novou linku však určitě využijí i občané regionu, pro které se Jekatěrinburg může stát atraktivní vstupní branou při cestách za poznáváním Ruské Federace. „Jsme rádi, že můžeme na našem letišti přivítat nového dopravce, Czech Connect Airlines, a věříme, že nová linka přispěje k dalšímu rozvoji našeho letiště, “ řekl ředitel letiště Václav Černý.

Letecké spojení bude zajišťováno letadlem typu Boeing 737–300 a palubní služby budou nabízeny ve dvou cestovních třídách, Business pro 20 cestujících a Economy pro 118 cestujících. Cestujícím v ekonomické třídě je nabízeno bezplatné občerstvení včetně teplého jídla. „Linka Karlovy Vary – Jekatěrinburg je v pořadí již třetí linkou, kterou jsme v tomto roce otevřeli. Především poptávka a také reakce, které dostáváme, jsou jasným důkazem toho, že nejenom naše linky do Moskvy, Petrohradu a nyní také do Jekatěrinburgu, ale především celá koncepce společnosti Czech Connect Airlines svůj prostor na trhu má“, vysvětil obchodní ředitel společnosti Hubert Pikl.

Společnost Czech Connect Airlines bude na lince létat pravidelně v následujících časech: Karlovy Vary – Jekatěrinburg (středa) linka CQ 158 odlet ve 22:55 z Karlových Varů, přílet 07:30 (druhý den ráno) do Jekatěrinburgu, doba letu 4:40 hod.

Jekatěrinburg – Karlovy Vary (čtvrtek) linka CQ 159 odlet ve 08:30 z Jekatěringurgu, přílet 09:20 do Karlových Varů, doba letu 4:50 hod.

Jekatěrinburg je čtvrté největší město Ruské federace; má 1 323 000 obyvatel a je sídelním městem Sverdlovské oblasti a celého Uralského federálního okruhu. Mezi lety 1924 a 1991 neslo město název Sverdlovsk.

Datum aktualizace 24. 3. 2011 - 09:08