Domů Aktuality Výprava mladých sportovců z našeho kraje odjíždí na zimní olympiádu

Výprava mladých sportovců z našeho kraje odjíždí na zimní olympiádu

Na Hry IV. zimní Olympiády dětí a mládeže ČR (ODM 2010) vyrazí v tomto týdnu 77členná výprava z Karlovarského kraje. Olympiáda se koná v Liberci a okolí od 31. ledna do 5. února.

“I když nepatříme k favorizovaným krajům, o dobrý výsledek určitě budou naši mladí sportovci bojovat například v rychlobruslení nebo v doprovodné taneční soutěži,“ uvedl krajský radní Vratislav Emler.

Karlovarský kraj by se chtěl stát organizátorem zimní olympiády dětí a mládeže v roce 2012. „Ještě letos proběhne výběrové řízení na pořadatelství příštích zimních Her a já věřím, že se nám společně s Ústeckým krajem podaří uspět a dostat tento významný sportovní svátek do našich regionů,“ vysvětlil hejtman Josef Novotný.

Během liberecké olympiády budou mladí sportovci bojovat o medaile v devíti sportovních disciplínách - alpské lyžování, běh na lyžích, biatlon, lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, severská kombinace, skok na lyžích a snowboarding. Součástí ODM 2010 budou i dvě umělecké disciplíny, korespondenční výtvarná soutěž a standardní tanec. Více informací najdete přímo na stránkách olympiády.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 26. 1. 2010 - 09:46