Domů Aktuality Výjezdové místo záchranky konečně i v Mariánských Lázních

Výjezdové místo záchranky konečně i v Mariánských Lázních

Karlovarský kraj uvedl do provozu novou budovu výjezdového stanoviště Zachranné a dopravní zdravotní služby v Mariánských Lázních. Celou stavbu, která si vyžádala náklady ve výši 7,5 mil. korun, financoval ze svého rozpočtu Karlovarský kraj. Jedná se o novostavbu objektu občanské vybavenosti, postavenou v areálu Městské nemocnice Mariánské Lázně, na pozemku Karlovarského kraje. Budova slouží jako základna a výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Cheb v Mariánských Lázních.
Architektonicky je objekt členěn na dvě části spojené centrální chodbou. V jedné části jsou prostory a  místnosti pro personál. Ve druhé části je technické zázemí, včetně skladových mycích prostor a garáží pro 2 sanitní vozy. Celá budova je řešena jako bezbariérová.

Součástí novostavby objektu výjezdového stanoviště Záchranné a dopravní zdravotní služby V Mariánských Lázních jsou i venkovní komunikace napojené na komunikace areálu městské nemocnice a parkovací stání pro 3 vozy.

„Uvedením do provozu nového výjezdového stanoviště ZDZS v Mariánských Lázních se zlepšilo pracovní prostředí i technické zázemí pro pacienty i personál. Zároveň byly vytvořeny podmínky pro případné posílení kapacit záchranné služby v této oblasti,“ říká radní kraje pro oblast zdravotnictví Jiří Mutinský.
Datum aktualizace 19. 9. 2005 - 09:48