Domů Aktuality Vojenské cvičení přilákalo i veřejnost

Vojenské cvičení přilákalo i veřejnost

Mezinárodní vojenské cvičení Patrouille-Hlídka Euregio Egrensis 2010 se po šesti letech vrátilo do Karlových Varů. Vítězem v pořadí jedenáctého měření sil příslušníků Armády ČR a Bundeswehru se stali reprezentanti Saska.

„V organizaci cvičení na české straně se střídá karlovarské a plzeňské vojenské velitelství. Organizátoři se mění i v sousedním Německu, kde letos přišla řada na Zemské velitelství Bavorsko,“ informovala tisková mluvčí Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary Pavla Adamovská.

Dvoudenní cvičení začalo ve Weidenu, kde čeští vojáci v pěti smíšených týmech společně s Němci a Američany stříleli z ruční zbraně, překonávali překážkovou dráhu se zátěží, slaňovali z dálničního mostu, lezli po hasičském lešení do výšky 30 metrů a vyprošťovali zraněné. V Karlových Varech pak poměřili síly v přesunu na raftu po Ohři, poskytnutí první pomoci obětem dopravní nehody, ve stavbě a vybavení vojenského stanu a ve střelbě z ručních zbraní.

Slavnostního zahájení cvičení na české straně se zúčastnil také zástupce ředitele Krajského úřadu Karlovarského kraje Lubomír Novotný, který převzal ocenění organizátorů za dlouholetou spolupráci kraje. 

Kromě prověření schopností a dovedností vojáků bylo cvičení také příležitostí pro veřejnost prohlédnout si nejen vojenskou techniku. Na karlovarském dostihovém závodišti byly k vidění také ukázky výcviku psů, záchrana raněného, pro kterého přiletěl vrtulník, seskok parašutistů a podobně.

Datum aktualizace 25. 6. 2010 - 05:43