Domů Aktuality Vládní prezidenti Saska a Bavorska jednali o další spolupráci

Vládní prezidenti Saska a Bavorska jednali o další spolupráci

Optimální trasa pro vozy záchranné služby přes česko-německou hranici, doprava i výměna zaměstanců, to byla hlavní témata jednání hejtmana Josefa Pavla s vládními prezidenty Horních Frank a Chemnitz.  Představitelé krajů Saska a Bavorska informovali delegaci Karlovarského kraje o nejnovějších událostech ve svých regionech a plánech v příštím roce.
Vládní prezident Karl Noltze ze saského Chemnitz navíc hovořil o reformě, která v současné době v Sasku probíhá.  Wilhelm Wenning, prezident vlády Horní Franky i Karl Noltze se zajímali o silniční spojení, které může výrazně pomoci  rychlé dopravě vozidel záchranné služby.“ Zásadní silniční spojení je trasa z Aše na Horní Paseky, Bad Brambach a Plesnou. Zástupci záchranných služeb a hasičů by se měli sejít na společném jednání se starostou města Bad Brambach, aby projednali konkrétní podmínky průjezdu svých vozidel,“ uvedl hejtman Josef Pavel. Oba vládní prezidenti navíc považují toto řešení za optimální.

Karlovarský kraj se Saskem i Bavorskem spolupracuje už několik let na základě Společného prohlášení o partnerství a spolupráci. V rámci této dohody se uskutečnila řada setkání i výměn zaměstnanců na různých úrovních. Všichni tři partneři se sešli například při realizaci úspěšného projektu Clara@eu. Těžiště projektu spočívalo ve zřízení přes­hraniční sítě kompetentních orgánů a institucí veřejné správy v zúčastněných regionech.

Pomocí této sítě příslušné odpovědné správní úřady získaly schopnost krátkodobě, cíleně a decentralizovaně reagovat na požadavky a případné problémy, které mohou vznikat po rozšíření Evropské unie. Všechny zúčastněné instituce by měly být schopny zpracovávat společné strategie postupu při řešení problémů nebo katastrof přesahující společnou hranici. Cílem projektu bylo mimo jiné izvýšit podporu kulturního porozumění jednotlivých hraničních regionů cestou společných sousedských aktivit a budování aktivní integrace.

Datum aktualizace 27. 11. 2007 - 09:12