Domů Aktuality Vládní prezident Horních Frank jednal s hejtmanem o další spolupráci

Vládní prezident Horních Frank jednal s hejtmanem o další spolupráci

Vládní prezident Horních Frank Wilhelm Wenning jednal s hejtmanem Josefem Pavlem o bilaterální spolupráci v letech 2007 - 2013. Tématem společných rozhovorů byla především dopravní infrastruktura a problém sinic, s nimiž se potýkají občané jak na německé, tak na české straně hranice.
Oba představitelé se dohodli na tom, že problém sinic budou řešit společně odbory životního prostředí Karlovarského kraje a Horních Frank. S konkrétními návrhy pak osloví ministra životního prostředí Svobodného státu Bavorsko Wernera Schnappaufa, aby se v této věci začalo co nejrychleji jednat.

Součástí návštěvy vládního prezidenta Horních Frank byla i exkurze do sklárny Moser, kde si Wilhelm Wenning prohlédl výrobní haly, seznámil se s historií výroby skla v Karlových Varech a pod dohledem sklářského mistra si zkusil vyfouknout skleněnou baňku. Poté odjel na prohlídku Becherovky, kde se seznámil s výrobou světoznámého likéru a několik druhů Becherovky také ochutnal. Návštěvu uzavřela procházka lázeňskou částí města, která byla spojena s ochutnávkou pramenů.

Datum aktualizace 27. 2. 2007 - 10:29