Domů Aktuality Vítězem krajské soutěže Vesnice desetiletí je Merklín na Karlovarsku

Vítězem krajské soutěže Vesnice desetiletí je Merklín na Karlovarsku

Brána do Krušnohoří - obec Merklín- se stala držitelem titulu Vesnice desetiletí. Soutěž vyhlásil Karlovarský kraj u příležitosti 10 let svého vzniku. Merklín zvítězil mezi 12 nominovanými obcemi a získal finanční dar ve výši 120 tisíc korun.

„Podobně jako se každý rok vyhlašuje celostátní soutěž Vesnice roku, rozhodli jsme se na oslavu kulatého jubilea kraje uspořádat samostatnou krajskou soutěž a vybrat obec desetiletí. Cílem soutěže je ale také zviditelnit aktivity obyvatel obcí k vylepšení místa, kde žijí,“uvedl hejtman Josef Novotný..

Soutěž měla dvě kola, přičemž o postupu nominovaných obcí rozhodovala hodnotitelská komise zástupců kraje, ministerstva zemědělství i životního prostředí nebo Spolku pro obnovu venkova. Komise posuzovala aktivity obce za období 2001 – 2010 a navštívila také každou z přihlášených obcí. V prvním kole bylo hodnoceno 6 obcí nominovaných občany nebo přihlášených starosty.„Do druhého kola postoupily 3 vítězné nominace a navíc jsme do 2. kola automaticky zařadili ty obce, které zvítězily v krajských kolech soutěže Vesnice roku v letech 2002 – 2010,“ vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil. V druhém kole tedy o vítězství usilovalo celkem 12 obcí.

Ceny v podobě skleněné plakety, diplomu Karlovarského kraje a šeku na příslušný obnos podle umístění předával krajský radní Jaroslav Bradáč a členové Výboru pro regionální rozvoj při krajském zastupitelstvu. "Peníze, které jsme získali, rozdělíme všem, od mateřských školek po seniory. A samozřejmě to oslavíme," radoval se starosta vítězné obce Josef Níč. Merklín navíc nevítězí poprvé, loni získal titul Vesnice roku v krajském kole stejnojmenné celostátní soutěže.

Ve 2. kole byla vyhodnocena první tři místa, obce na 4. – 12. místě byly vyhodnoceny bez určení pořadí:

1.místo - finanční dar 120 tisíc korun - Merklín
2.místo – finanční dar 80 tisíc korun - Lomnice
3.místo – finanční dar 40 tisíc korun – Tři Sekery

4. – 12. místo bez určení pořadí - finanční dar každé obci 20 tisíc korun:

Březová u Sokolova
Drmoul
Jenišov
Královské Poříčí
Křižovatka
Skalná
Šabina
Velká Hleďsebe
Vintířov

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 21. 6. 2011 - 13:10