Domů Aktuality Vichřice v Karlovarském kraji

Vichřice v Karlovarském kraji

Kalamitní stav způsobený vichřicí řešily složky Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje. Doposud se podařilo zprůjezdnit všechny silnice I. tříd. Provoz stále zůstává omezen v něterých úsecích komunikací nižších tříd.. Největší problémy mají silničáři na Toužimsku a v horských oblastech Krušných hor, kde odstraňují popadané stromy.
V dopoledních hodinách jednal o situaci krizový štáb, který postupně získává ucelené informace z obcí. Na základě informací ČEZ je v Karlovarském kraji 50 poruch vysokého napětí, které energetici odstraňují průběžně . Poté budou odstraňovat poruchy na sítích nízkého napětí. Bez elektřiny zůstává např. Ústav sociálních služeb Na Patě v Aši, kde byla poškozena trafostanice. Dále byly poškozeny střechy, větší škody zaznamenala III. ZŠ Sokolov, věznice v Horním Slavkově. Vítr rovněž poškodil střechu na panelovém domě v ul. Osvobození v Chebu.

S problémy spojenými například s dovávkami elektrické energie a zásobováním by se měli občané obracet na obce s rozšířenou působností.
Datum aktualizace 19. 1. 2007 - 12:38