Domů Aktuality Veterinární ambulance v Ostrově získá moderní vybavení

Veterinární ambulance v Ostrově získá moderní vybavení

Poskytovat kvalitnější péči o nemocná nebo zraněná zvířata z okolí Ostrova na Karlovarsku pomůže veterinární ordinaci Macík moderní zdravotnické a přístrojové vybavení. Občanské sdružení Ostrovský Macík ho pořídí z půlmilionového příspěvku Nadace ČEZ.

Ve veřejné anketě Skupiny ČEZ s názvem Vaše volba mohli lidé volit, který prospěšný projekt má nadace podpořit, Západočeši věnovali své hlasy právě ostrovské veterinární ambulanci. Nová veterinární ordinace Macík v západočeském Ostrově zakoupí moderní vyšetřovací vybavení, které pomůže zkvalitnit poskytovanou péči. Přestože zdravotnické zařízení funguje v kraji teprve od loňského prosince, jeho ordinace je stále plná. „Dopoledne ošetřujeme zvířata z našeho azylu a odpoledne za námi přichází se svými zvířecími miláčky ostrovští obyvatelé. Denně prohlédneme až dvě desítky pacientů,“ říká Hana Šimková, předsedkyně občanského sdružení Ostrovský Macík, zřizovatele veterinárního zařízení.

Ambulance, jejíž provoz řídí MVDr. Lenka Müllerová, je přednostně určena pro týraná a handicapovaná zvířata žijící v azylovém zařízení v Horním Žďáru. Své služby poskytuje i městskému útulku Bety a samozřejmě i veřejnosti. Díky půlmilionovému příspěvku Nadace ČEZ rozšíří Ostrovský Macík své služby o nové zdravotnické vybavení, zakoupí automobil pro převoz nemocných zvířat a také počítačové vybavení pro snazší práci lékaře.

O účelu nadační podpory rozhodla veřejnost v anketě Skupiny ČEZ „Vaše volba“, ve které Ostrovský Macík z navržených projektů ze západních Čech získal více než 1200 z celkového počtu 4300 hlasů. „Po celých deset let naší existence je spolupráce s veřejností naší prioritou. Osvětové akce a dlouhodobé aktivity v oblasti ochrany zvířat a životního prostředí by bez účasti široké veřejnosti neměly smysl. Tato zpětná vazba je pro nás odměnou za to, že naše práce má smysl a že deset let, které jsme jí věnovali, nevyznělo naprázdno,“ říká k vítězství v anketě Vaše volba Hana Šimková. Občanské sdružení Ostrovský Macík se stará v Ostrově – Horním Žďáru a v okolí o týraná a přestárlá zvířat s výjimkou nebezpečných druhů. Dále sdružení poskytuje odchytovou službu, terapii pro seniory v domovech důchodců a pořádá akce pro veřejnost.

Datum aktualizace 27. 2. 2012 - 08:01