Domů Aktuality Vestibul Krajského úřadu budou zdobit lázeňské pohárky

Vestibul Krajského úřadu budou zdobit lázeňské pohárky

Netradiční výstavu uvidí zanedlouho návštěvníci Krajského úřadu v Karlových Varech. Oddělení cestovního ruchu představí ve vestibulu sbírku lázeňských pohárků, která nikoho z příchozích nenechá na pochybách, že Karlovarský kraj je opravdu regionem lázeňství.
Sbírka má zajímavou historii. Nejprve si Karlovarský kraj na své prezentační akce nechal vyrobit v porcelánce v Loučkách lázeňské pohárky, které slouží jako dárkové předměty. Tyto pohárky vlastně vytvořili základ celé sbírky,“ říká ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek. Zpočátku pohárky obdivovali návštěvníci oddělení cestovního ruchu i pracovníci krajského úřadu. „Postupně lidé přinášeli pohárky sami, takže v současné době se nám jich shromáždilo téměř šedesát,“ dodává Roman Rokůsek.

Ve sbírce jsou jak pohárky s emblémy lázeňských měst České republiky, tak i ze zahraničí. Zobrazené motivy se ale nevztahují jen k místu, ale i k významným událostem. Kuriozitou bude zejména pro mladší návštěvníky pohárek k 30. výročí založení pionýrské organizace. Část sbírky už mohli shlédnout lidé, kteří zavítali na Krajinnou výstavu v Chebu. „Naši sbírku chceme postupně rozšiřovat. Pokud ji někdo bude chtít o nějaký exponát obohatit, další lázeňské pohárky rozhodně uvítáme,“ uzavřel ředitel Roman Rokůsek.
Datum aktualizace 22. 2. 2007 - 07:34