Domů Aktuality Vedení nemocnice zachová stejný objem mezd a odměn zdravotníkům jako loni

Vedení nemocnice zachová stejný objem mezd a odměn zdravotníkům jako loni

Vyplynulo to z kolektivního vyjednávání, kterého se účastnili členové představenstva Karlovarské krajské nemocnice, management a zástupci pěti odborových organizací působících v nemocnicích v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu.

 "Hned v úvodu jednání jsme deklarovali ochotu najít řešení pro zachování objemu mezd a hledali jsme podporu u zástupců odborových organizací," uvedl krajský radní a člen představenstva KKN Jaroslav Bradáč, který dodal, že je nutno přistupovat ke kolektivnímu vyjednávání s ohledem na specifika nemocnic: "Nechceme zacházet s nemocnicí jako s továrnou, kde by se v podobné ekonomické situaci už dávno snižovaly mzdy. Na druhou stranu očekáváme vstřícnost při naší snaze o ekonomickou stavilizaci KKN."

Z jednání vzešla dohoda o tom, že představenstvo bude garantovat zdravotníkům meziroční zachování objemu vyplacených mezd včetně nároku na čtvrtletní odměny, vyplácené v souladu s pravidly loňské kolektivní smlouvy. Stanovisko poslední, šesté odborové organizace - Lékařského odborového klubu nemocnice v Karlových Varech - není známo, neboť její zástupci opustili jednání v jeho průběhu. "Pět odborových svazů se přišlo na jednání dohodnout, šestý se přišel cíleně nedohodnout. Jejich postoj tak budí dojem, že zahájili volební kampaň pro hnutí Doktoři," uzavřel Bradáč.

 

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 2. 2010 - 12:09