Domů Aktuality V uplynulých čtyřech letech kraj vložil do silnic 2, 6 miliardy korun

V uplynulých čtyřech letech kraj vložil do silnic 2, 6 miliardy korun

Kraj, který se stará zhruba o 1800 km silnic II. a III. třídy v regionu, investoval v uplynulých čtyřech letech tuto částku do údržby, rekonstrukce a modernizace infrastruktury v regionu.

Na dalších 860 milionů korun přijdou akce na krajských  silnicích ještě v letošním roce. „Jde například o rekonstrukci propojení Aš – Hranice - Spolková republika Německo, modernizaci silnice Horní Blatná – Potůčky nebo druhou etapu rekonstrukce průtahu Nové Sedlo – Chranišov,“ uvedl vicehejtman Jan Zborník s tím, že většinu finančních prostředků by chtěl kraj získat z Regionálního operačního programu nebo tzv. Cíle 3 určeného pro projekty přeshraniční spolupráce.

V současnosti pokračuje v regionu také stavba rychlostní komunikace R6 v úsecích Jenišov - Nové Sedlo a Kynšperk – Tisová. Ještě v tomto roce budou  zahájeny práce na dvou zbývajících úsecích R6 mezi Novým Sedlem a Sokolovem a mezi Sokolovem a Tisovou. Na hranice regionu bude R6 dokončena v roce 2011.

K největším akcím v oblasti dopravy patří především dostavba nové haly mezinárodního letiště v Karlových Varech. „Předpokládáme, že hala bude dokončena v dubnu příštího roku,“ uvedl hejtman Josef Pavel. Připravuje se vybudování moderních dopravních terminálů v Chebu, Mariánských Lázních, Sokolově a také v Chodově a zavedení bezkontaktní čipové karty v integrovaném dopravním systému.

 

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 30. 6. 2008 - 14:07