Domů Aktuality V sokolovském muzeu probíhá výstava „ Kostely na Sokolovsku“

V sokolovském muzeu probíhá výstava „ Kostely na Sokolovsku“

Sokolovské muzeum si na letošní prázdniny připravilo výstavu, která je věnována kostelům na Sokolovsku, včetně těch, které již dávno zanikly. Součástí expozice je i unikátní sbírka cenných předmětů. Výstava, která představuje to nejzajímavější z kostelních inventářů, bude k vidění až do září.

Výstava je věnována nejenom kostelům, které lze dnes spatřit na Sokolovsku, ale i těm, které zanikly během 2. poloviny 20. století. K takovým patří například kostel v Čisté ve Slavkovském lese, který byl zničený během vojenského cvičení, nebo kostel v Habartově, který zanikl během těžby hnědého uhlí. Kromě panelů s popiskami k jednotlivým kostelům si návštěvníci mohou prohlédnout i unikátní sbírku předmětů, které se podařilo během uplynulých let zachránit. K vidění jsou sochy, knihy a i jiné vzácné kousky. Vystaveny jsou rovněž duplikáty odcizených nebo poničených památek.

Expozice je otevřená každý týden od středy do neděle od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Výstava, která je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj, potrvá do 29. září 2013.
Datum aktualizace 26. 6. 2013 - 12:16