Domů Aktuality V Karlovarském kraji odchod civilkářů problémy nezpůsobil

V Karlovarském kraji odchod civilkářů problémy nezpůsobil

Jen malé problémy způsobilo zrušení civilní vojenské služby sociálním a zdravotnickým zařízením v Karlovarském kraji.
„V zařízeních jich totiž pracovalo poměrně málo. Konec civilní služby tak jejich chod neochromil. V sociálních zařízeních v kraji pracovalo před ukončením civilní služby jen přibližně 5 civilkářů. Jejich odchod se do činnosti těchto zařízení nepromítl, a nebylo tak třeba ani navyšovat prostředky na provoz, které by pokryly zvýšené náklady na práci ostatních pracovníků nebo na přijetí nových,“ informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda. Více pracovníků na civilní službě pracovalo podle údajů krajského úřadu v nemocnicích, nejvíce v Karlových Varech.

 

„Původně jsme se odchodu civilkářů obávali, ale nakonec se nám to podařilo vyřešit tak, že nebylo nutné nijak omezovat provoz,“ říká asistentka ředitele Nemocnice Karlovy Vary Zdena Marková. Nemocnice začala jednat s úřadem práce o vytvoření společensky účelných pracovních míst, která místa mladíků na civilní službě nahradila. „V nemocnicic jsme měli 10 civilkářů. Tím, že jsme vytvořili místa, která zčásti dotuje úřad práce, se náklady zvedly jen minimálně,“ dodává Zdena Marková.

 

V sokolovské nemocnici pracoval před koncem roku jediný mladík na civilní vojenské službě. Zrušení civilní služby se Nemocnice Sokolov prakticky nedotklo.
Datum aktualizace 24. 1. 2005 - 12:12