Domů Aktuality V Karlovarském kraji EU podpoří devět projektů

V Karlovarském kraji EU podpoří devět projektů

Evropská unie podpoří v Karlovarském kraji v příštích dvou letech ze strukturálních fondů devět projektů částkou asi 316 milionů korun. Celková hodnota těchto projektů, z níž EU hradí zhruba 70 procent, je kolem 452 milionů korun.
„Nejvíce peněz ze strukturálních fondů kraj získá na rekonstrukce silniční sítě a dostavbu krajské knihovny. Na silnice obdrží asi 211 milionů korun. Celkové náklady se pohybují kolem 303 milionů korun. Dostavba a rekonstrukce objektu pro krajskou knihovnu už začala. Přijde na 89 milionů korun a EU přispěje částkou 67 milionů korun,“ informuje náměstek hejtmana Petr Horký. Mezi sedm úspěšných žadatelů patří například město Kynšperk nad Ohří. Dostane zhruba 10 milionů korun na opravu kostela Nanebevzetí Panny Marie. Mariánské Lázně uspěly s projektem areálu zimních sportů a získají necelých osm milionů korun. Boží Dar dostane 17 milionů korun na projekt Salaš a Rýžovna. Počítá v rámci rozvoje agroturistiky s výstavbou nového ubytovacího zařízení a salaše s domácí výrobou sýrů.

 

Schvalovací procedurou na ministerstvu pro místní rozvoj podle něj prošlo všech devět předložených projektů. Šlo o projekty, jež se přihlásily v první výzvě Společného regionálního operačního programu (SROP).

 

„Žadatelé v kraji se ucházeli přibližně o 668 milionů korun, na které mohla EU přispět asi 508 miliony korun. Zbytek musí spolufinancovat česká strana,“ dodává náměstek Horký.

 

Do konce roku 2006 zbývá v Karlovarském kraji k rozdělení na individuální projekty 219 milionů korun a na grantová schémata asi 108 milionů korun. O tyto prostředky usiluje dalších 21 projektů předložených v rámci druhé výzvy SROP. Nejúspěšnější projekty bude vybírat regionální rada regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad na jednání 18. února.
Datum aktualizace 24. 1. 2005 - 12:30