Domů Aktuality V Karlovarském kraji bude jezdit nový autobus

V Karlovarském kraji bude jezdit nový autobus

Cestující v Karlovarském kraji se mohou těšit na pohodlnější jízdu v novém autobuse Iveco Crossway Euro VI. K jeho slavnostnímu předání došlo v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje za přítomnosti náměstka hejtmana Petra Navrátila.


Autobus modelové řady Euro VI byl předán společnosti LIGNETA autobusy s.r.o. „Jsme rádi, že veřejná autobusová doprava modernizuje svůj vozový park a cestující budou mít k dispozici novinku v podobě autobusu Iveco Crossway Euro VI. Autobus by měli využívat lidé z okolí Ostrova, Kyselky a Bochova,“ upřesnil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Světovou premiéru měly autobusy Iveco Crossway Euro VI na říjnovém veletrhu Busworld v Kortrijku. První vozy pak opustily výrobní linku ve Vysokém Mýtě v prosinci. Karlovarský kraj je tak jedním z prvních, kde bude autobus s novým motorem a interiérovými a exteriérovými vylepšeními jezdit. Díky přechodu na Euro VI navíc došlo i ke snížení hlučnosti autobusu o více než polovinu, a tak si cestující mohou vychutnat jízdu v tišším prostředí.

„Autobus Iveco Crossway Euro VI má kapacitu pro 49 sedících cestujících. Kromě hnacího ústrojí se proti původnímu modelu změnil i vnější design vozu. Pozitivní změny tak nezaznamenají jen cestující, ale i ostatní účastníci silničního provozu. Horní směrová a brzdová světla na zadní části karoserie například sníží riziko nárazu vozidel za autobusem  v případě náhlého brždění. Lepší podmínky budou mít i řidiči. Místo pro řidiče je už nyní označováno jako nejlepší ergonomický prostor věnovaný řidiči a ve srovnání s řadou Euro V je ve standardu až o 10 centimetrů delší. Náš autobus má navíc pro řidiče další individuální vylepšení,” uvedl Petr Schmid ze společnosti LIGNETA autobusy s.r.o.​
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 19. 12. 2013 - 09:59