Domů Aktuality Tisíce lidí v Sokolově přivítaly prázdniny

Tisíce lidí v Sokolově přivítaly prázdniny

Až 20 tisíc lidí přilákala sokolovská slavnost Hurá prázdniny v nově upraveném oddechovém parku Bohemie.

Celodenní program pro všechny generace začal přehlídkou policejních jednotek. Policejního prezidenta Oldřicha Martinů, který přiletěl služebním vrtulníkem spolu s moderátorem slavnosti hercem Pavlem Zedníčkem, přivítali čestná stráž policistů, kynšperské mažoretky, starosta Sokolova Karel Jakobec a karlovarský hejtman Josef Pavel.

Následovala vystoupení pořádkových, dopravních policistů i kriminalistů s bojovým uměním, snímáním otisků prstů, ukázkami zbraní a techniky, výstrojí těžkooděnců, prezentace partnerské německé policie i manévry speciální zásahové jednotky z vozidel i vrtulníku.

Odpoledne patřilo bohatému programu pro děti plnému her, soutěží, výtvarných akcí nebo soubojů středověkých rytířů. Na jevišti se vystřídaly rockové kapely Těžko soudit motýla, Friday, 3Brats, Mauritius a Ramstein.cz. Vyvrcholením jedinečné společenské události byla noční přehlídka ohňostrojů firem Pyro Art Olomouc, Pyromoravia Ostrava a Novotný Česká Lípa. Každá z velkolepých světlicových show byla podle pravidel soutěže přesně synchronizovaná s efektním hudebním doprovodem a trvala nejméně 12 minut.

Velkolepé barevné exploze a další ohnivé efekty dosahovaly až do výše 120 metrů a šíře 60 metrů. "Jsou to umělecká díla, jejich sestavení s pomocí počítače trvá i několik měsíců,“ řekl Ladislav Kincl ze společnosti Laki Plzeň, která měla na starosti pyrotechnickou část slavnosti. Největší ovace tisíců nadšených diváků a pohár pro vítěze dostali od starosty střelmistři z Ostravy. "Bylo to krásné, myslím, že tolik lidí se v regionu společně nesešlo od revoluce," zhodnotil letošní sokolovské vítání prázdnin Karel Jakobec.

„Přes účast tak velkého množství občanů proběhlo vše v naprostém pořádku a pohodě, policisté nemuseli po celý den ani v noci na Bohemii vůbec zasahovat," uvedla sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová. Šlo o první velkou společenskou akci, kterou vedení města svěřilo v soutěži formou grantové zakázky ve výši 250 tisíc korun soukromému subjektu, místní společnosti Makroinvest. "Suverénně nejlepší dosavadní úroveň slavnosti, organizace i efektivnost využití městských prostředků potvrzují, že orientování kulturního a společenského života v Sokolově na soukromé pořadatele a promotéry jde správným směrem," uvedl iniciátor této nové politiky města, místostarosta Jaromír Dvořák.

Sokolovští zastupitelé schválili na příští rok již 12 grantových zakázek na pořádání velkých městských kulturních akcí. Půjde o vyhlášení Osobnosti roku 2008, Sokolovské kulturní léto, festival Rockbeach, Oslavy k 730 letům města Sokolova, Zpívání pod vánočním stromem, Hornická pouť, Hurá prázdniny, Vánoční koncerty, Festival politické písně, setkání gospelových sborů, Ples města Sokolova, výstavy moderních výtvarníků v klášteře, Běh přátelství Schwandorf – Sokolov a Den dětí.

Datum aktualizace 24. 6. 2008 - 11:07