Domů Aktuality Studenti gymnázií mohou vyhrát zájezd do Evropského parlamentu v Bruselu

Studenti gymnázií mohou vyhrát zájezd do Evropského parlamentu v Bruselu

Poslanci Evropského parlamentu Libor Rouček a Richard Flabr přijeli do Karlových Varů, aby vyhlásili zahájení soutěže pro studenty gymnázií v Karlovarském kraji.

Ve čtvrtek 17. 3. byla europoslanci Liborem Roučkem a Richardem Falbrem oficiálně vyhlášená vědomostní soutěž pro studenty gymnázií v Karlovarském kraji s názvem Jaro Evropy. Oba české zástupce v Evropském parlamentu přijal osobně také hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. „Samozřejmě vítám příležitost pro gymnazisty z našeho kraje a jsem rád, že ti nejlepší budou náležitě oceněni. 40 nejlepších studentů totiž získá třídenní zájezd do Evropského parlamentu v Bruselu, které bude součástí osobního pozvání českých europoslanců,“ řekl hejtman.

V rámci vyhlášení soutěže proběhla v sále hotelu Thermal beseda o Evropské unii, na kterou přišlo téměř 200 studentů z celého kraje. Soutěž bude probíhat formou testu při výuce a je určena studentům septim a třetích ročníků gymnázií. Na většinu otázek se studenti mohli odpovědi dovědět přímo na besedě. Cílem celé akce je zvýšit informovanost mládeže o Evropské unii.

Datum aktualizace 21. 3. 2005 - 08:39